به گزارش آژانس خبری ریحان؛ هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ دسته دوم در حالی آغاز شد که چوکا در دیداری شش امتیازی مقابل پاس به پیروزی رسید.

دو تیم فوتبال چوکا تالش و پاس همدان از هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ دسته دوم از ساعت ۱۴ در ورزشگاه پوریای ولی تالش در حضور بیش از هشت هزار هوادار تالشی به مصاف یکدیگر رفتند.

ترکیب تیم فوتبال چوکا تالش:

مصطفی زینعلی – یامین فلاح – صائب فرجی – محمد جعفری – علی سلیمانی – کیوان محمدنژاد – جواد مولایی – رضا اعتمادی – سامان نورمحمدی – بهزاد یوسفعلی پور – حامد عظیمی. سرمربی: فرشاد پیوس

ترکیب تیم فوتبال پاس همدان:

محمد صابری‌زاده – عارف اکبری – مصطفی قیصری – سهیل رفیع زاده – ایمان شیرزاد – میلاد داوودی – مسعود رمضانی – عرفان فتاحی – علی عزیزی – بهزاد سلطانی – مهدی نصیری. سرمربی: احمد جمشیدیان

شاگردان پیوس پیش از آغاز هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ دسته دوم با کسب ۲۰ امتیاز صدر جدول گروه ب این رقابت‌ها را تصاحب کردند، پاس همدان با کسب ۱۸ امتیاز جدی‌ترین تعقیب‌کننده چوکا بوده و نمی‌خواهد در قلعه عقاب‌ها تن به شکست دهد. دیدار دو تیم مطابق انتظار با حملات تیم میزبان آغاز شد و چوکایی‌ها در پنج دقیقه ابتدایی مسابقه دو بار تا آستانه گشودن دروازه پاس پیش رفتند، دو موقعیت شاگردان پیوس با بی‌دقتی مهاجمین چوکا هدر رفت.

نخستین موقعیت جدی پاسی‌ها در دقیقه ۷ بازی خلق شد، شوت سرکش مسعود رمضانی از فاصله‌ای دور با اختلافی اندک از دیرک عمودی دروازه چوکا به بیرون رفت تا بازی همچنان با تساوی بدون گل دنبال شود. دیدار دو تیم که از شبکه استانی مرکز گیلان به‌صورت زنده و مستقیم پخش می‌شد در ۱۰ دقیقه ابتدایی با حملات تیم میزبان توأم بود ولی پاسی‌ها پس از تحمل فشار دقایق ابتدایی مسابقه، دست به چند حمله خطرناک زده و می‌توانستند نتیجه را به سود خود رقم بزنند.

حرکت عجیب بازیکن تیم پاس همدان در دقیقه ۱۰ مسابقه بازی را به حاشیه کشاند، عرفان فتاحی در حرکتی بدون توپ، کاپیتان چوکا را سرنگون کرد و داور مسابقه در این صحنه از دادن اخطار به بازیکن پاس امتناع کرد؛ هافبک پاس لحظاتی پیش از این خطا، اعتقاد به سرنگونی توسط اعتمادی داشته و به‌نوعی انتقام گرفت!

حامد عظیمی در دقیقه ۲۰ جدی‌ترین موقعیت تیم میزبان را خلق کرد؛ شوت سرکش این بازیکن به‌سختی توسط گلر پاس دفع شد و بازیکنان چوکا در توپ سوم موفق به گلزنی نشدند. چوکا در دقیقه ۲۱ مزد حملات خود را گرفت، حرکت انفرادی اعتمادی با پاس مورب این بازیکن به جواد مولایی موقعیتی خطرناک رقم زد، مولایی با ارسالی دقیق، فضای خالی پشت مدافعین پاس را هدف قرار داده و نورمحمدی با تیزهوشی، ضربه چیپ حساب‌شده‌ای را روانه دروازه پاس کرد، ضربه‌ای که پس از دفع ناقص میلاد داوودی یک گل به خودی را تقدیم تیم میزبان کرد.

حامد عظیمی در دقیقه ۲۶ می‌توانست اختلاف را به دو گل افزایش دهد، سانتر مواج چوکایی‌ها با ضربه نمایشی عظیمی راهی به دروازه نیافت تا تابلوی نتایج همچنان پیروزی یک بر صفر چوکا را به بیش از هشت هزار هوادار حاضر در ورزشگاه نشان دهد. ضد حمله‌ای خطرناک در دقیقه ۳۵ هواداران چوکایی را نیم‌خیز کرد، توپ دزدی کیوان محمدنژاد و تدارک ضد حمله‌ای خطرناک با شوت سهمگین حامد عظیمی توأم شد، شوتی که بافاصله‌ای اندک از دیرک عمودی دروازه پاس به بیرون رفت؛ دیدار دو تیم در پایان نیمه نخست با برتری یک بر صفر چوکا خاتمه یافت.

شاگردان پیوس در نیمه دوم محتاطانه بازی را آغاز کردند و در سوی مقابل پاسی‌ها نیز یارای غلبه بر سبزپوشان گیلانی را نداشتند، شش دقیقه وقت اضافی نیمه دوم نیز برای پاس چاره‌ساز نشد و دیدار دو تیم در نهایت با برتری یک بر صفر چوکا خاتمه یافت.

چوکا تالش با پیروزی اقتصادی مقابل پاس صدرنشینی خود را با کسب ۲۳ امتیاز تثبیت کرد؛ ایرانجوان دیگر تیم ۱۸ امتیازی گروه دوم از کسب پیروزی بازماند تا فاصله چوکا با تیم دوم جدول به پنج امتیاز اختلاف افزایش پیدا کند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم