اجتماعی
کد خبر : 53463
سه شنبه - ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۴

افتتاح پروژه سوله های نیمه صنعتی شرکت های دانش بنیان در گیلان

.رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: چهار پروژه نیمه صنعتی فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.

افتتاح پروژه سوله های نیمه صنعتی شرکت های دانش بنیان در گیلان

آژانس خبری ریحان:

دکتر علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان امروز در حاشیه افتتاح این پروژه، اظهار کرد: مجتمع نیمه صنعتی فشتام ۱۰ سوله صنعتی است که با افتتاح چهار سوله جدید به ۱۴ سوله رسیده است. ۳۵ شرکت فناور و دانش بنیان و ۳۲ فضای استقرار در مجتمع نیمه صنعتی فشتام وجود دارد.

وی افزود: به دنبال گسترش و افزایش شرکت های دانش بنیان در استان هستیم تا بتوانند علاوه بر حمایت های پارک علم و فناوری که زیر مجموعه وزارت علوم هستند از حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بهره مند شوند.

باستی تصریح کرد: سوله های افتتاحی جدید مجتمع نیمه صنعتی فشتام در حوزه ایده های تولید و طراحی ماشین آلات و تجهیزات ارتقای اتوماسیون صنعتی، طراحی و ساخت تجهیزات آبزی پروری، تحقق و فرمولاسیون چربی زداهای صنعتی و تولید کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی به روش اکسترود پذیرش شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان یادآور شد: شرکت فناور تولیدکننده کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی به روش اکسترود به عنوان محصول برتر در بین ۱۳۷ محصول دانش بنیان فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شده و همچنین اولین تولیدکننده کود آلی اکستروژن در دنیاست.

باستی ادامه داد: یکی دیگر از شرکت های فناور فعال در این مجتمع شرکت طراحان پیشرو کاوشگر است که در حوزه تولید و طراحی ماشین آلات و تجهیزات ارتقای اتوماسیون صنعتی فعال بوده و حوزه کاری آنان تولید و طراحی دستگاه پرس ضایعات، دستگاه پرکن خطی شش نازل، دستگاه روتاری فیدر، دستگاه فیدر توتون، دستگاه بسته بندی کارتنینگ، سیستم هدف گیری بالگرد کبری، دستگاه ویبره توتون و یدک کش بالگرد می باشد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آستان کیمیای‌گیل نیز یکی از شرکت فناور فعال در این مجتمع نیمه صنعتی است که کارش تولید اسپرهای محافظ قالب، انواع اسپرهای تخصصی کلینر، ریلیسرها و اسپری گریس است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان، شرکت طراحی و ساخت تجهیزات آبزی پروری را یکی دیگر از مهمترین شرکت های فناور فعال در این مجموعه دانست و عنوان کرد: این شرکت در حوزه مخازن ذخیره آب در کشاورزی، صنعت، شهرسازی و پرورش ماهی کاربرد دارد.

انتهای پیام