اقتصادی
کد خبر : 17222
پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

خرید تضمینی برگ سبز چای تا پایان مهر

رئیس سازمان چای کشور گفت: چایکاران شمال کشور تا آخر مهرفرصت دارند برگ‌های سبز چین پاییزه خود را به کارخانه‌های چایسازی تحویل دهند.

خرید تضمینی برگ سبز چای تا پایان مهر

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در این باره گفت: مهلت خرید تضمینی برگ سبز از چایکاران شمال کشور تا سی ام مهر ماه است و چایکاران در این فرصت می‌توانند برگ‌های سبز چین پاییزه را به کارخانه‌های چایسازی تحویل دهند.

وی با بیان اینکه، از ابتدای اردیبهشت امسال تا امروز ۱۲۴ هزار تن برگ سبز به ارزش ۳۳۷ میلیارد تومان ازباغ‌های این ۲ استان شمالی کشور برداشت شده است، افزود:که از این مقدار چای برداشت شده ۵۷ هزار و ۴۰ تن معادل ۴۶ درصد آن درجه یک و ۶۷ هزار و ۹۶۰ تن معادل ۵۴ درصد بقیه درجه ۲ است.

رئیس سازمان چای کشور در خصوص پرداخت مطالبات چایکاران کشور هم گفت: تا هم اکنون ۲۶۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد و ۷۲ میلیارد تومان بقیه هم به تدریج پرداخت می‌شود.

حبیب جهانساز افزود: حدود ۲۸ هزارتن چای خشک هم امسال درکارخانه‌های فرآوری گیلان و مازندارن تولید شده است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه، چایکاران گیلان و مازندران در ۳ مرحله بهار، تابستان و پاییز برگ سبز چای برداشت می‌کنند، تصریح کرد: این ۲ استان شمالی ۶۰ هزار خانوار چایکار و ۲۵ هزار هکتار باغ چای را دارا هستند.

منبع:YJC