اخبار مهم » رشت » مجلس
کد خبر : 17205
چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
جبار کوچکی نژاد:

جلوی تعرض به حریم رودخانه‌ها گرفته شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت جلوگیری از تعرض به حریم رودخانه‌ها برای پیشگیری از وقوع سیل و کاهش آثار تخریبی آن تاکید کرد.

جلوی تعرض به حریم رودخانه‌ها گرفته شود

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به جاری شدن سیل در برخی از شهرستانهای استان گیلان اظهار کرد: اصولا وقوع سیل در فصل پاییز خسارت چندانی به کشاورزان وارد نمی‌کند. تنها ممکن است برخی محصولات پاییزی مثل باقالا که در پاییز کشت می‌شود آسیب ببیند که آن خسارت هم محدود است اما اگر میزان سیل زیاد باشد خانه‌ها، پل‌ها و جاده‌ها هم آسیب می‌بینند.

وی افزود: بعد از وقوع سیل در ابتدای سال جاری، در نقاط مختلف کشور تلاش‌های زیادی برای پیشگیری از وقوع سیل صورت گرفت اما به هر حال اگر میزان سیل از ظرفیت پل‌ها و رودخانه‌ها بیشتر باشد خسارت زیادی می‌زند. ما باید نسبت به آزادسازی حریم رودخانه‌ها، جلوگیری از تعرض به حریم رودخانه‌ها و لایروبی رودخانه‌ها اهتمام داشته باشیم و برای سیل بندها و پوشش گیاهی هم فکری کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چرای بیش از حد، خانه سازی در ییلاقات و ارتفاعات باعث می‌شود پوشش گیاهی از بین برود و روان آب‌ها جاری شود اما می‌شود با تقویت مرتع، نفوذ پذیری زمین را بیشتر کرده و در نتیجه شدت سیل را کاهش داد که ما پیگیر انجام اقدامات لازم در این زمینه هستیم.

منبع:ایسنا