اجتماعی
کد خبر : 12499
دوشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

تسهیلات دانشگاه گیلان برای رتبه‌های ممتاز کنکور

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان گفت: برای داوطلبان دارای رتبه‌های برتر و ممتاز کنکور ۹۸ که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند، تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

تسهیلات دانشگاه گیلان برای رتبه‌های ممتاز کنکور

سعید رهسپار با بیان اینکه به دارندگان رتبه‌های برتر برای مدت شش ترم تحصیلی ماهیانه مبلغ ۷ میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود. افزود:کمک هزینه خرید کتاب به مبلغ سالیانه ۵میلیون ریال به مدت چهار سال، اختصاص خوابگاه، امکانات کتابخانه به طور نامحدود به این داوطلبان برتر که دانشگاه گیلان را برای تحصیل انتخاب کردند اختصاص می‌یابد.

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان بااشاره به اینکه این تسهیلات در گروه آزمایشی ریاضی فیزک به دارندگان رتبه کشوری ۵۰۰ و کمتر در گروه آزمایشی علوم تجربی به دارندگان رتبه کشوری ۱۵۰۰و کمتر از آن، در گروه علوم انسانی به دارندگان رتبه کشوری ۲۵۰ و کمتر اختصاص می‌یابد گفت: در گروه رشته هنر به دارندگان رتبه کشوری۳۰ و‌کمتر از آن و در رشته زبان خارجه به دارندگان رتبه کشوری ۲۰۰ و کمتر از آن هم تعلق می‌گیرد.

سعید رهسپار تصریح کرد:دارندگان مقام‌های اول تا سوم المپیک، بازی‌های آسیایی، یونیور سیاد جهانی، مسابقه‌های جهانی بزرگسالان و … که در رشته‌های دوره روزانه دانشگاه گیلان پذیرفته شوند برای مدت ۶ ترم تحصیلی ماهیانه ۵ میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود.

منبع:YJC