آژانس خبری ریحان:

منوچهر پارسافر در گفت و گو با ایسنا گفت: گیلان از استان‌های برتر کشور در تولید گل و گیاه در فضای باز است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰۰۰ نفر در گیلان به تولید گل و گیاه در فضای باز مشغولند، افزود: تولید گل و گیاه در استان گیلان همچنان رو به افزایش است.

پارسافر با بیان اینکه علاوه بر اینکه بهره‌برداران فعال گل و گیاه گیلان در فکر توسعه تولید این محصولات هستند، خاطرنشان کرد: متقاضیان جدید زیادی نیز برای تولید گل و گیاه در استان هستند.

مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: صنعت تولید گل و گیاهان زینتی یکی از سودآورترین صنایع است و از بازارپسندی بسیار مطلوبی برخوردار ست.

وی گفت:  اغلب گل و گیاهان در فضای باز شهرستان‌های شرق گیلان تولید می شوند و برای فروش به همه استان‌های کشور فرستاده می‌شوند.

پارسافر ادامه داد: گل و گیاهان تولید شده در گیلان در بین بازارهای کشورهای حاشیه خزر نیز مشتریان بسیار خوبی دارد.

مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: سال گذشته در گیلان۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار اصله شاخه تولید شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال تولید بیشتر شود.

وی با بیان اینکه آمار سطح گلخانه‌ها در سال ۹۲، ۲۸.۵ هکتار بوده که در سال ۹۸ به ۸۴ هکتار با تولید ۱۲ میلیون گل شاخه بریده، آپارتمانی گل‌دار، برگ زینتی، فصلی و نشایی رسیده است. ادامه داد: طی هفت سال اخیر شاهد رشد سه برابری تولید گل در فضای آزاد گیلان گیلان بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه گیلان با داشتن بنادر و مناطق آزاد تجاری همچون بندر انزلی، کاسپین و آستارا در کنار پیوستن به میز اوراسیا برای تجارت فرصت خوبی برای صادرات محصولات گل‌های زینتی هست ادامه داد: باید این مهم برای سیاست‌گذاری و برای تجار به‌عنوان یک فرصت بی‌نظیر هدف‌گذاری شود.

منبع:ایسنا 

منتظرتان هستیم