به گزارش آژانس خبری ریحان؛رئیس هیات تکواندو استان گیلان اظهار داشت: جدیدترین رنکینگ (رتبه بندی) جهانی پاراتکواندو از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که در این رنکینگ، مهدی پوررهنما همچنان در رتبه اول وزن خود در جهان قرار دارد.

محسن سترگی افزود: بر این اساس و طبق اعلام فدراسیون جهانی تکواندو ، در وزن ۷۵- کیلوگرم (K۴۴) مهدی پوررهنما ملی پوش شایسته گیلانی با ۲۸۱/۱۲ امتیاز صدرنشینی خود در جدول رده بندی را حفظ کرد.

وی ادامه داد: همچنین در همین وزن محمود جعفرزاده دیگر ورزشکار کشورمان  با ۶۸/۲۰ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد  و علیرضا بخت دیگر ملی پوش پاراتکواندو ایران نیز در رده چهل و ششم قرار دارد.

وی بیان کرد: خوشبختانه مهدی پوررهنما در چند ماه اخیر توانسته همچنان صدرنشینی خود را در رتبه بندی جهانی حفظ کند و این ورزشکار موفق شده سهمیه پارا المپیک را نیز بدست آورد.

در بازی‌ های پارالمپیک ۲۰۲۰ که سال آینده به میزبانی ژاپن در توکیو برگزار می‌شود ، رشته پاراتکواندو برای اولین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار شایسته کشورمان موفق شد سهمیه خود برای حضور در این رقابت ها را قطعی کند. برای اولین بار رقابت‌های پارا تکواندو در المپیک ۲۰۱۶ برزیل به صورت نمایشی برگزار شد که مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار شایسته گیلانی و نماینده روسیه در این رویداد با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت پوررهنما توانست برای سومین مرتبه برابر این هوگوپوش به برتری برسد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم