به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جمهور قلی زاده با اشاره به اینکه واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت معدن و تجارت صومعه سرا با شیوع ویروس کرونا از ۴ اسفند ماه اقدام به اجرای گشت‌های مشترک کرده است، افزود: بازرسی‌ها و نظارت از داروخانه‌ها و واحدهای صنفی بازرسی در دستور کار قرار گرفت.

رئیس بازرسی اداره صمت صومعه سرا با بیان اینکه در طول بازرسی‌ها سه واحد داروخانه که اقدام به احتکار ۵۰۰۰ هزار ماسک و ۱۱۰۰ دستکش کرده بود شناسایی و با تشکیل پرونده به دستگاه‌های قضائی معرفی شدند، گفت: در هفته جاری نیز در راستای گزارشات مردمی از تعدادی از یک سوپر مارکت و مغازه فروش کفش بازرسی شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ عدد دستکش یک بار مصرف کشف و شناسایی شد، اظهار کرد: این تعداد ماسک و دستکش بعد از هماهنگی با دادستان شهرستان به کادر پزشکی بیمارستان امام خمینی صومعه سرا تحویل داده شد.

قلی زاده در ادامه به هشدارها و اخطاریه‌های داده شده به واحدهای صنفی نیز اشاره و تصریح کرد: ۳ واحد نانوایی به دلیل نداشتن فروشنده و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تعداد ۲۴ واحد قلیان سرا و قهوه خانه و کافی شاپ با دستور دادستان و با همکاری پلیس اماکن و اتاق اصناف پلمب شد.

وی با اشاره به همکاری و گزارشات مردمی در کشف تخلفات و احتکار مواد ضدعفونی و ماسک و سایر اقلام با واحد بازرسی، ادامه داد: یکی از داروخانه‌های صومعه سرا نیز توسط اداره صنعت، معدن و تجارت به استان معرفی تا سهمیه ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی سهمیه شهرستان را جذب و با نظارت واحد بازرسی این اداره در میان شهروندان توزیع کند.

قلی زاده با بیان اینکه تاریخ توزیع به مردم اعلام خواهد شد، افزود: سامانه ۱۲۴ به صورت ۲۴ ساعته به تماس‌های مردم پاسخ می‌دهد.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم