دکتر جمشید محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مطالبات سه ماهه اول سال جاری موسسات تشخیصی و درمانی بخش خصوصی از جمله پزشکان، دندانپزشکان، درمانگاه ها، پاراکلنیک “آزمایشگاهها، مراکز تصویربرداری ها و فیزیوتراپی ها” و کلیه مطالبات بیمارستان های خصوصی و مراکز جراحی محدود به طور کامل تسویه شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع ۱۸۵ میلیارد تومان پرداختی های امسال  ۱۰۰ میلیارد تومان برای تسویه بدهی سال ۹۸  و  ۸۵ میلیارد تومان برای سال ۹۹ بوده است.

وی خاطر نشان کرد: از کل این پرداختی هابه طرف های قرارداد با بیمه سلامت گیلان ۷۶ میلیارد تومان به مراکز دولتی و دانشگاهی مانند بیمارستانی های دولتی، شبکه بهداشت و پزشکان خانواده و ۱۰۹ میلیارد تومان به مراکز خصوصی اعم از پزشکان، داروخانه ها و پاراکلنیک “آزمایشگاه های تصویربرداری و فیزیواتراپی” پرداخت شده است.

وی از تلاش های شبانه روزی سرپرست بیمه سلامت ایران در تامین و پرداخت مطالبات سال ۹۸ موسسات طرف قرارداد که نشان از توجه ویژه به موضوع رضایتمندی طرف قرارداد و ارایه خدمات مطلوب و با کیفیت به بیمه شدگان است، قدردانی کرد.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان بیان داشت: از همه بیمه شدگان درخواست می شود تا برای مبارزه با ویروس کرونا و کمک به سلامت افراد جامعه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با رعایت اصل بهداشتی در مسیر این مبارزه با تلاشگران عرصه سلامت همراهی لازم را داشته باشند.

بر اساس آخرین آمار یک میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۰۴ نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اداره کل بیمه سلامت گیلان  برای ارایه خدمات مطلوب و بهینه و خرید راهبردی خدمات برای بیمه شدگان با بیش از یک هزار و ۷۰۰ موسسه درمانی در سطح استان قرارداد دارد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم