به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ناخدایکم پزشک ایمان امیری با اشاره به بستری شدن ۱۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در در بیمارستان ولیعصر(عج) در تشریح روند درمان این بیماران، اظهار کرد: از تعداد ده‌ها مراجعه کننده، بیمارانی که دارای تشخیص بیماری حاد تنفسی باشند بستری شده‌اند. این مراجعین یا به طور مستقیم و یا از طریق مراکز درمانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی گیلان پذیرش شده‌اند که با همت کادر درمانی و راه‌اندازی بخش lCU و ونیلاتور تنفسی خوشبختانه بیش از ۵۰ درصد از بیماران مداوا و ترخیص شدند.

رئیس بیمارستان ولیعصر عج نیروی دریایی افزود: با توجه به توافق صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر اختصاص ۸۰ تخت درمانی، تاکنون ۵۵ تخت عملیاتی شده است که امیدواریم با تقویت کادر درمانی، ظرفیت پذیرش و بستری به ۸۰ تخت افزایش یابد.

ناخدایکم پزشک امیری با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته با نهادهای استانی تصریح کرد: پزشکان متخصص و ناظران دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت روزانه از بیماران و بخش‌های درمانی بازدید به عمل می‌آورند و آمار و نتایج نهایی به دانشگاه و اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی ارائه می‌شود. اقلام دارویی و حفاظت پزشکی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی در اختیار بیمارستان قرار می‌گیرد.

امیری در پایان ضمن امیدواری برای شکست ویروس کرونا تاکید کرد: مردم توصیه‌های پزشکان را جدی بگیرند و اخبار را تنها از منابع رسمی دریافت نمایند. مهمترین عامل پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی، استفاده از دستکش و حفظ رعایت فاصله می‌باشد امن‌ترین مکان برای هموطنان گرامی منازل آنها خواهد بود.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم