به گزارش آژانس خبری ریحان؛یخچال طبیعی کاسه درفک در قله زیبای دو هزار و ۷۰۰متری درفک قرار دارد و  با توجه به این که تا ۱۵ کیلومتری مناطق پایین دست آن  چشمه و آب یافت نمی شود تابستان ها تامین کننده نیاز آبی گله داران و دامداران این منطقه بود. این یخچال طبیعی بر اثر تنش های گرمایی و انسانی در تابستان امسال  به اتمام رسید  و حیرت و تعجب گله داران را بر انگیخت.

اثر طبیعی ملی یخچال درفک که از نمونه های کمیاب یخچال های طبیعی کشور به شمار می رود، همواره در طول سال پوشیده از برف و یخ بود و این یخ از این  زمستان به زمستان دیگر وصل می شد .

کوچ نشینان درفک خشک شدن یخچال طبیعی درفک را  بی سابقه می دانند و آن را به ورود بی رویه و کنترل نشده گردشگران و مسافران به دهنه غار مرتبط می دانند و برخی از کارشناسان نیز آن را در راستای افزایش گرمایش جوی کره زمین در سال های اخیر ارزیابی می کنند.

یخچال طبیعی در این  منطقه  یکی از جاذبه های طبیعی  گردشگری  استان گیلان به شمار می رود  که سالیانه کوهنوردان زیادی از سراسر کشور وگروه های آفرودی  بویژه از شهرستان های لاهیجان و سیاهکل، دیدن  این یخچال را مقصد گردشگری خود قرار می دهند.

منبع:ایرنا


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید