به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از “ورزش سه”، پاتریک اوینگ، ستاره سابق بسکتبال آمریکا، عضو تالار مشاهیر بسکتبال و از ستاره‌های درخشان تیم رویایی آمریکا در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا می‌گوید مدال طلایی که با آن تیم خارق‌العاده در المپیک بدست آورده بود از خانه‌اش به سرقت رفته و او برای اولین بار این ماجرا را فاش می‌کند.

 

 

پاتریک اوینگ در گفتگو با برنامه تلویزیونی دن پاتریک گفت:” یک بار به خانه من در نیویورک دستبرد زده شد و مدلاهایم به سرقت رفت”.

 

اوینگ در دوران ورزشی خود دو مدال طلای المپیک بدست آورده که هر دوی آنها با تیم بسکتبال آمریکا در المپیک‌های ۱۹۸۴ و ۱۹۹۲ بوده. پاتریک از گفتن تاریخ دقیق این سرقت خودداری کرده ولی می‌گوید سارقین مدالهای طلای المپیک و مدال رقابتهای ملی NCAA را به سرقت برده‌اند.

 

البته اروینگ می‌گوید بعد از این سرقت با جری کولانجلو، رئیس وقت فدراسیون بسکتبال آمریکا تماس گرفته و او ترتیبی داده تا مدالهایی جایگزین به او داده شود.

 

نکته جالب اینجا است که اروینگ می‌گوید یک روز در وبسایت ebay متوجه شده که شخصی قصد دارد مدال رقابتهای دانشگاهی NCAA او را بفروشد و به این ترتیب موفق شده مدال اصلی خود را دوباره بدست بیاورد. اما اینکه مدالهای طلای المپیک او هنوز در اختیارش نیست نشان می‌دهد جایی در این دنیا کسی هست که دو مدال طلای بسکتبال المپیک اصل را در اختیار دارد!

 

 

منتظرتان هستیم