به گزارش آژانس خبری ریحان؛این برنامه فرهنگی ارزشمند به رایگان توسط  بنیاد فرهنگی الف طراحی شده و حاضران شاهد اجرای آثاری از شروین عباسی، آیدین صمیمی مفخم و سارا نسیمی خواهند بود.

بخش دوم،  پنل گفت و گو با حضور نادر مشایخی آهنگساز و رهبر اسبق ارکستر سمفونیک تهران ، ارشیا صمصامی نیا آهنگساز به نام ، و بخش سوم تعامل و تبادل ایده بین آهنگسازان، مخاطبان و نوازندگان و فرصتی برای ارتباط بیشتر بین موزیسین ها و شنوندگان است.

شرکت در برنامه رایگان ولی علاقمندان برای حضور باید از طریق وبسایت مجموعه الف صندلی خود را رزرو کنند.

رزرو صندلی از طریق وبسایت مجموعه الف به آدرس http://www.aleph-fdn.com/ticket امکان پذیر است.

نیما عطرکار روشن،  از آهنگسازان و اعضای بنیاد الف در مورد چگونگی شکل گیری و اهداف این بنیاد گفت: بنیاد الف مجموعه ای غیرانتفاعی با هدف گسترش و توسعه هنر به معنای واقعی کلمه یا همان هنر ناب و نوگرایانه شکل گرفت .

وی اظهار داشت : نشست های موسیقی نوگرایانه الف یکی از برنامه های بنیاد  است که برای دومین سال در حال اجرا می باشد .

روشن با اشاره به اجرای شش برنامه در طول سال خاطرنشان کرد: به این نشست ها به شکل یک فستیوال غیرمتمرکز هم به لحاظ  زمانی و هم مکانی نگاه می کنیم چون در طول سال و در کل ایران اجرا می کنیم .

این آهنگساز تصریح کرد: آنچه ما از آن به عنوان موسیقی نوگرایانه نام می بریم تا قبل از قرن ۲۰ بعنوان  موسیقی آکادمیک وجود داشته و در ذهن عموم به اسم موسیقی کلاسیک است و همواره در آن نوآوری وجود داشته و هر دوره نسبت به دوره قبل نو می شده و این سیر تا امروز  ادامه پیدا کرده .

به گفته وی  این شکل از موسیقی طبق سنت مبتنی بر نوشتار است و معمولا آهنگسازها از نوازنده ها جدا هستند و ما در برنامه های خودمان به این شکل پیش می رویم که برای دریافت آثار موسیقی فراخوان می دهیم و پس از آن  اثار را انتخاب و با نوازنده برای اجرا هماهنگ می شویم .

روشن خاطرنشان کرد: از آنجا که این شکل از موسیقی در آکادمی های غرب شکل گرفته سعی می کنیم رویکردی آکادمیک داشته باشیم برای همین بعد از اجرا پنل گفت و گو خواهیم داشت،  نت آثار را پخش می کنیم و برای این که جنبه آموزشی داشته باشد سعی می کنیم برای عموم مردم قابل درک باشد تا عموم مردم درک بهتری از آن داشته و به مخاطب این شکل از موسیقی بدل شوند.

این برنامه روز چهارشنبه ۱۳ آذر ساعت هفت عصر در شهر رشت تالار مرکزی سالن سایه جنب بوستان ملت برگزار خواهد شد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم