آژانس خبری ریحان :

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “حسین زارع”، در تشریح این خبر، گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان و دارندگان پرونده‌های قضائی مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط فردی که خود را وکیل معرفی کرده بود، بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه، متهم را که با راه اندازی دفتر وکالت و به بهانه قبول وکالت در مراجع قضائی اقدام به دریافت وجه از مالباختگان می‌کرد شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر تصریح کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی ها به عمل آمده تاکنون به کلاهبرداری از ۸ نفر در مجموع به مبلغی بیش از ۲ میلیارد ریال اعتراف کرد.

سرهنگ زارع در ادامه، بیان کرد: در بازرسی از دفتر متهم، مقادیر قابل توجهی اسناد و مدارک جعلی و پرونده های قضایی مربوط به شکات کشف شد.

فرمانده انتظامی بابلسر در پایان با بیان اینکه متهم پس از معرفی به مرجع قضائی، روانه زندان شد به شهروندان توصیه کرد، از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کرده و در صورت مواجهه با کسانی که به عنوان وکیل یا مامور به آنها مراجعه می‌کنند با انجام تحقیقات لازم از صحت ادعای آنان اطمینان حاصل کرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را سریعاً از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

منبع:آفتاب