به گزارش آژانس خبری ریحان؛ دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه مشترک ستاد ساماندهی جوانان و کمیته ورزش‌ همگانی استان با اشاره به طرح‌های پیشنهادی اداره کل ورزش و جوانان در خصوص اشتغال جوانان، خاطر نشان کرد: باید برنامه ها به گونه ای هدایت شود که مسئولیت و مرکزیت پاسخگویی با یک سازمان باشد و از حرکت جزیره ای پرهیز شود.

دکتر سالاری با انتقاد از تاخیر در اجرای طرح جام محلی فوتبال در روستاهای استان گفت: باید اقدامات علمی جدی‌تری در جهت برگزاری مسابقات و اجرای ورزش های همگانی صورت می گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه نباید با پیچیده و بزرگ کردن برنامه‌ها، کارهای فرهنگی و اجتماعی را بیش از اندازه سخت کنیم؛ گفت: باید در حوزه ورزش همگانی با نگاهی ساده و بدون تشریفات زائد اقدام کنیم.

وی با نفی ساختارسازی اضافه و سنگین در حوزه ورزش همگانی در روستاها و اعلام عدم رضایت از میزان و نحوه اجرای طرح هزار روستا، هزار ورزشگاه گفت: به منظور ایجاد فراغت برای نوجوانان و جوانان روستایی و ایجاد نشاط در آنها، طی روزهای آتی بخشنامه‌ای راسا از سوی استانداری گیلان مبنی بر برگزاری مسابقات ورزشی در روستاها به فرمانداران ابلاغ می شود.

سالاری همچنین به برگزاری جشنواره های محلی بر مبنای آئین‌ها و محصولات روستاهای استان اشاره کرد و افزود: برگزاری این جشنواره ها نشاط اجتماعی را با کمترین هزینه کرد از محل بودجه دولتی و امکانات را محقق می کند و ضمن معرفی ظرفیت های هر منطقه، زمینه آشنایی شرکت کنندگان در این مراسم ها با آیین، سنت های کهن و داشته های فرهنگی هر منطقه را فراهم می آورد.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: ملاک عمل شورای تامین استان در تمام جلسات،برنامه‌ها و سخنرانی‌ها قانون است اما این‌که عده‌ای با فریاد کشیدن و هیاهو مدعی باشند تشخیص‌شان بالاتر از حاکمیت است کار درستی نیست.

دکتر سالاری با بیان این‌که هیچ فرد و گروهی فراتر از قانون نیست و نباید فراتر از انصاف،تقوا،حقوق شهروندی و اخلاق حرکت کند، افزود: واژه برابری که در قانون برگرفته از شرع مقدس اسلام است و یعنی در فرصت انجام فعالیت‌ها و دسترسی به امکانات و … همه آحاد جامعه برابر هستند.

منتظرتان هستیم