به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حسن خسته بند با اشاره به وضعیت مسکن و تلاش دولت در تأمین آن اظهار کرد: تأمین موردنیاز مسکن در کشور مستلزم هم کاری بانک‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید قیمت‌ها را در بازار کنترل و ثابت نگه دارد، افزود: در حال حاضر قیمت تمام‌شده ساخت مسکن با فروش آن تفاوت سه برابری دارد و قیمت مصالح در بازار با دلار محاسبه می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش چند برابری قیمت مصالح در کشور گفت: قیمت سیمان، میله‌گرد و همه مصالح ساختمان‌سازی در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل دو تا سه برابر شده و این افزایش قیمت‌ها موجب افزایش قیمت مسکن در بازار می‌شود.

نماینده مردم بندرانزلی در خانه ملت با اشاره به افزایش بها اجاره مسکن در راستای افزایش قیمت مصالح خاطرنشان کرد: اگر دولت بازار مصالح مسکن در کشور را کنترل و قیمت مصالح را ثابت نگه دارد بازار مسکن کنترل و اشتغال‌زایی در کشور رونق می‌گیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت مکلف به تأمین مسکن قشر متوسط و ضعیف جامعه است، تصریح کرد: دولت باید به دو دهک پایین جامعه در بخش مسکن بیشتر توجه کند وگرنه خانه‌دار شدن برای اقشار ضعیف در چنین شرایطی محال است.

خسته بند بر ضرورت اهتمام دولت به مسکن‌سازی به سبک مسکن مهر تأکید کرد و افزود: دولت باید با تقویت مسکن مهر و رفع نواقص آن در تأمین و تولید مسکن مقتدرانه ظاهر شود.

وی با بیان اینکه دولت طی چند سال اخیر ساخت و سازی در مسکن نداشته، گفت: دولت در حالی هیچ ساخت مسکن طی چند سال گذشته نداشته که ما سالانه حدود یک‌میلیون مسکن نیاز داریم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ساخت مسکن از نیاز جامعه فاصله گرفتیم، خاطرنشان کرد: نباید در تولید مسکن دولت نگاهش معطوف به تهران و مسکن خالی باشد بلکه باید قشر ضعیف موردتوجه دولت قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم با اشاره به تأکیدات مجلس به دولت در خصوص جدی گرفتن مسکن بیان کرد: دولت در اجرای سیاست‌های حوزه مسکن نتوانسته خودی از خود نشان دهد درحالی‌که مجلس در قانون‌گذاری چیزی کم نگذاشته است.


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید