غلامرضا مرحبا روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح تخصیص قیر رایگان در مجلس یازدهم تصویب شد اما شورای نگهبان ملاحظاتی بر آن وارد کرد و پس از اصلاح در مجلس، دوباره به شورای نگهبان ارجاع شده است.

وی اظهار امیدواری کرد این طرح پس از تایید در شورای نگهبان و بررسی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، جهت نهایی شدن دوباره به صحن علنی مجلس بازگردد.

وی ادامه داد: منبع تأمین اعتبار و موارد استفاده قیر رایگان، از سوی نمایندگان مجلس مشخص شده و در خصوص رانت‌ خواری و استفاده از آن در بازار آزاد نیز، جای نگرانی وجود ندارد.

مرحبا اظهار کرد: برخی راه های روستایی بخش های مرکزی و لوندویل آستارا نیز وضعیت مناسبی ندارند و با توزیع قیر رایگان، به آسفالت و بهسازی آنها اقدام خواهد شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: سودآوری راه‌ آهن قزوین-رشت در گرو اتصال به خط ریلی آستارا-آستاراست و قرارگاه خاتم ‌الانبیا با هدف زیرسازی و آزادسازی مسیر آن در آستارا مستقر شده اما سرعت اجرا کند است.

وی بیان کرد: ‌استقرار نیافتن کامل گمرک و نبود فنس و تجهیزات حفاظتی از نواقص بارانداز ریلی آستارا-آستاراست و از دولت جمهوری آذربایجان انتظار داریم هرچه سریع‌ تر به تعهدات خود در تکمیل بارانداز عمل کند.

راه آهن آستارا – آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ۹۷ افتتاح و جمهوری آذربایجان به ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در تکمیل بارانداز و راه آهن آستارای استان گیلان در قبال بهره برداری از آن متعهد شد و با تکمیل آن و اتصال به ریل قزوین – رشت، کریدور ریلی شمال – جنوب ایران تکمیل خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی با جمهوری آذربایجان در ارتباط است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم