به گزارش آژانس خبری ریحان؛جبار کوچکی‌نژاد در نشست با جمعی از مدیران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در گیلان، با اشاره به نقش محسوس فصای مجازی در جامعه، گفت: میزان بهره‌گیری از فضای مجازی در حال رشد است و باید زمینه لازم برای این بستر فراهم شده تا پشتیبانی قانونی از آن صورت گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه نتوانستیم قوانین متناسب و حمایت لازم از فضای مجازی را داشته باشیم.

وی با اشاره به استفاده اقشار مختلف مردم از این رسانه، گفت: در عصری که رسانه هدایت کننده افکار جامعه است باید مراقبت‌های ویژه از آن صورت گیرد چرا که شکل دهنده رفتار افراد در جامعه است.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی با اشاره به لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور، تأکید کرد: دولت مؤظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.

کوچکی‌نژاد افزود: این طرح در صورت ارائه، با توجه به پایان عمر مجلس در اولویت قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید حرمت خبرنگاران را بیشتر نگاه دارند، تصریح کرد: مسئولان بیشتر تمایل به تعریف و تمجید داشته و نقد را نمی‌پسندند و با تهدید سعی در هدایت رسانه در جهت اهداف و خواسته‌های خود هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز نباید باعث شود قلم به سمت قدرت بچرخد و این ناشی از ضعف قانون و عدم حمایت لازم از این قشر است.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در تغییر قانون خدمات کشوری به حوزه رسانه نیز توجه شده تا امنیت شغلی فعالان رسانه تضمین شود.


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید