حوریه رستم زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شیوع بیماری همه‌گیر کرونا تمایل شهروندان را با هدف پیشگیری از ابتلا به این ویروس در استفاده از خدمات شرکت پست افزایش داده است.

وی ادامه داد: شرکت پست لاهیجان ظرف پنج ماه اخیر ۱۲۴ هزار و ۹۷۸ مرسوله شامل عادی، سفارشی، پیشتاز، ویژه و امانات پستی را در سطح شهرستان توزیع کرده است که از این تعداد ۷۹ درصد در مناطق شهری و ۲۱ درصد در حوزه روستایی بوده است.

رئیس اداره پست شهرستان لاهیجان گفت: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه نیز ۱۲۲ هزار و ۶۸۹ مرسوله پستی از مبدا این شهرستان به اقصی نقاط کشور پذیرش و ارسال شده است.

رستم زاد،  میانگین ورودی مرسوله به شهرستان را ۱۴۰۰ مورد در یک روز اعلام کرد و گفت: ۱۷ نفر به طور روزانه در بخش آماده سازی و توزیع مرسولات مشغول هستند و لاهیجان رتبه اول گیلان از حیث توزیع موفق را طی پنج ماه نخست سال جاری کسب کرده است.

وی خاطر نشان کرد: ۲۶ دفتر پیشخوان و ۴۱ دفتر آی. ‌سی. ‌تی روستایی علاوه بر تشکیلات مرکزی اداره پست،  در سطح شهرستان لاهیجان فعالیت دارند.  

رئیس اداره پست لاهیجان با اشاره به اینکه درج صحیح آدرس شامل نام استان، شهرستان، خیابان، کوچه، پلاک، کدپستی و شماره تماس تحویل گیرنده ، به توزیع سریعتر مرسولات پستی کمک می کند، افزود: همکاری شهروندان در ارائه کارت شناسایی معتبر، همراه داشتن کارت بانکی برای دریافت مرسولات خرید اینترنتی و رعایت زمان در هنگام تحویل مرسوله کمک زیادی به شرکت پست می کند، زیرا هر تاخیر و معطلی برای تحویل یک مرسوله، باعث افزایش مدت زمان رساندن مرسوله بعدی می شود.

شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است و تقسیمات سیاسی این شهرستان مرکب از دو بخش “مرکزی و رودبنه” است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم