حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری این مسابقه ها طی دو روز با رعایت پروتکل های بهداشتی در بقعه متبرکه خواهر امام رشت اظهار داشت: مسابقه های بخش خانم ها از صبح امروز “چهارشنبه” آغاز شده و رقابت آقایان فردا “پنجشنبه” برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در چهل و سومین دوره مرحله استانی مسابقه های قرآن کریم ۴۰ نفر از خانم ها و ۴۲ نفر از آقایان قاری و حافظ قرآن کریم با یکدیگر رقابت می کنند، افزود: این دوره از مسابقه ها در ۹ رشته حفظ ۵ جزء ، ۱۰ جزء ، حفظ ۲۰ جزء  و کل، قرائت، ترتیل و دعا خوانی، اذان، تفسیر قرآن کریم برگزار می ‌شود ضمن اینکه مسابقه های رشته دعاخوانی و تواشیح، ضبط شده و برای داوری به تهران ارسال خواهد شد.

حجت الاسلام علیزاده با اشاره به داوری ۱۰ آقا و ۱۰ داور خانم در این دوره از رقابت ها  خاطر نشان کرد: برای اولین بار در تاریخ مسابقه های استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان، داوران این دوره از مسابقات  از گیلان هستند که توسط سازمان اوقاف انتخاب و معرفی شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه پس از پایان این رقابت ها ۶ خانم و هشت آقا از برگزیدگان مرحله استانی مسابقه های قرآن کریم به مرحله کشوری راه می یابند، اضافه کرد: مسابقات قرآنی در نیمه اول آبان ماه، به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود.

مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم گیلان ۱۴ تا ۱۷ تیرماه در سه منطقه برگزار شد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم