به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ارسلان زارع در مراسم افتتاح مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان با محوریت علم و فناوری جدید فقط برای توسعه اشتغال تاسیس شده اند، اظهار کرد: این مراکز برای توسعه کلان هر جامعه و کشوری نقش بسزایی دارند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، اسناد بالادستی و نگاه دولت تدبیر و امید به همه استان ها کوشش شده تا حمایت‌های خاصی از مجموعه پارک های علم و فناوری انجام شود، خاطرنشان کرد: با تقویت و ترغیب جوانان برای نیل به مسیر خلاقیت و نوآوری زمینه اشتغال بلکه تسهیل زندگی مردم نیز فراهم می شود.

زارع افزود: این مرکز نوآوری به عنوان یکی از مراکزی که مورد حمایت پارک علم و فناوری قرار گرفته است به عنوان پایلوت برای استان های کشور می‌تواند بستری برای رونق تولید، اشتغال و ثروت باشد.

استاندار گیلان ادامه داد: این مراکز به دنبال جذب ایده ها، خلاقیت ها و نوآوری های افراد و عرضه یک محصول به بازار بر مبنای دانش و پژوهش هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیت های شرکت‌های دانش بنیان ارتقاء رفاه اجتماعی در کنار تولید و اشتغال با سرمایه مادی کم همراه با خلاقیت است.

به گزارش ایسنا، مرکز نوآوری صنایع خلاق متشکل از یک یا چند تیم نوآور است که با همکاری مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های متقاضی محصولات جدید در یک حوزه تخصصی در چارچوب برنامه‌ای بلندمدت با هم همکاری می‌کنند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم