به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا شهردار آستارا روز چهارشنبه در این آئین در ساختمان شورای اسلامی شهر آستارا گفت: همکاری نیروهای بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا قابل تقدیر است و پرستاران و پزشکان در خط مقدم مقابله با این بیماری هستند.

جواد معیتی اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری شهرداری نیز همراه کارکنان بهداشت و درمان برای بهداشت عمومی تلاش می کنند و ضدعفونی مرتب معابر و دفن متوفیان کرونا مطابق دستورالعمل های بهداشتی از وظایف ماست.

رئیس شورای اسلامی شهر آستارا هم گفت: مدافعان سلامت، مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سختی ها را به جان خریده و برای نجات هموطنان، به مقابله با کرونا برخاسته اند.

شهرام دولت ترکپور افزود: شهرک عباس آباد با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت، فاقد مرکز جامع سلامت است و اهالی به دلیل دوری از شهر، خواستار ساخت مرکز سلامت هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون، ۱۱۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان بستری شده اند و خدمات و جانفشانی های جامعه پزشکی و پرستاری در تأمین سلامت هموطنان، بر کسی پوشیده نیست و مردم همچنان در خارج از منزل ماسک بزنند.

نظام عباسی افزود: نصب دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان آستارا باعث رضایت شهروندان شده است و در سه ماه گذشته ۱۴۲ بیمار از خدمات آن بهره مند شده اند.  

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، پزشکان و پرستاران را بیش از سایر اقشار، در خطر قرار داده است و مردم و مسئولان از کادر درمانی قدردانی می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم