آژانس خبری ریحان:

رضا خیرخواه مدیر شعبه گیلان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان امروز در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: این بنیاد چهارمین پویش «مداد نارنجی» را با هدف کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند و با شعار «آینده را خوشرنگ کن» از اول شهریورماه سال جاری آغاز کرد.

وی افزود: بسته‌های تحصیلی جمع آوری شده به دو گروه دانش‌آموزان مددجوی بنیاد و دانش‌آموزان مناطق محروم اهدا شد.

خیرخواه با بیان اینکه که این پویش همزمان در شعبه‌های تهران، کرج، اصفهان، ساری، مراغه، تبریز، شیراز، قم، یزد، کرمانشاه،  ارومیه و گیلان آغاز به کار کرد، گفت: شعبه گیلان در مرحله اول پویش مداد نارنجی، به هر ۱۰۰ دانش آموز تحت حمایت خود در مقاطع ابتدایی و متوسطه  سهای اول و دوم بسته های تحصیلی شامل کیف، لوازم التحریر، کتانی، لباس و سبد کالا اهدا کرد.

مدیر شعبه گیلان افزود: در مرحله دوم این پویش نیز همزمان با آغاز ماه مهر تعداد ۱۱۷ بسته تحصیلی به دانش آموزان نیازمند مدارس منطقه آزاد انزلی و ۸۳ بسته در میان خانواده های نیازمند مناطق جماران، عینک، معلولین و امامزاده هاشم رشت توزیع شد.

خیرخواه خاطرنشان کرد: بسته ها شامل کیف ابتدایی دخترانه و پسرانه، کوله پشتی، لوازم التحریر، کتانی دخترانه و پسرانه، پیراهن مردانه، شلوار و لباس های دخترانه بود که به دانش آموزان محروم شناخته شده اهدا شد.

وی با بیان اینکه بسته های تحصیلی مهرجویان این شعبه در نیمه شهریور و همزمان با بازگشایی مدارس به آنان اهدا شده است، گفت: اقلام بهداشتی شامل دستکش یکبار مصرف، ژل ضدعفونی کننده و ماسک نیز که از سوی حامیان تامین شده بود در بسته های اهدایی امسال قرار گرفت.

مدیر شعبه گیلان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، سازمان منطقه آزاد انزلی را یکی از حامیان بزرگ و رسمی پویش مداد نارنجی سال ۹۹ برشمرد و افزود: سابقه همکاری این دو سازمان به برگزاری نمایشگاه نقاشی و محصولات توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در منطقه آزاد در مهر ماه ۹۷ و حضور مددکاران این بنیاد در مجتمع تجاری ونوس از یک سال و نیم پیش تا کنون باز می گردد.

خیرخواه با بیان اینکه با توجه به آنلاین بودن کلاس های درس در سال تحصیلی جاری اکثر بسته های تحصیلی به مدیران مدارس تحویل داده شد، افزود: از مدیران تمام مدارس نیاز سنجی صورت گرفته بود و هر مدرسه با توجه به نیازی که اعلام کرده بود شامل لباس، کیف، کفش و یا لوازم التحریر بسته های دانش آموزانش را دریافت نمود.

وی با اشاره به توزیع لوازم التحریر در مناطق محروم رشت بیان کرد: دانش آموزان نیازمندی که از سوی نهادها و حامیان به ما معرفی شده بودند نیز با هدف حفظ کرامت انسانی شان بسته های تحصیلی خود را مقابل درب خانه های خود دریافت کردند.

خیرخواه گفت: در پویش مداد نارنجی ۹۹ قرار است هزاران بسته تحصیلی در اقصی نقاط کشور آینده دانش آموزان نیازمند را خوشرنگ کند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم