به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در نشست با روحانیان آستارا در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی از روستاهای اهل تشیع و تسنن بازدید خواهد شد و توسعه روستاها به خصوص در حوزه های راه و آب در دستور کار است.

وی بیان کرد: کم کاری برخی مسئولان نباید به حساب نظام جمهوری اسلامی ایران نوشته شود و خوشبختانه با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کشتی انقلاب در میان امواج به پیش می رود.

وی ادامه داد: تقسیم عادلانه امکانات در تمام نقاط آستارا وظیفه دولت است و در روستاها به همکاری و راهنمایی علما و روحانیان به عنوان ائمه جماعات و پدران معنوی نیاز داریم.

فرماندار آستارا گفت: در جنگ اقتصادی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت و همدلی مذاهب و اقشار مردم هستیم تا دشمنان در این جنگ نیز به خواسته های خود دست پیدا نکنند.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در میان اقوام و مذاهب کشورمان تعصبات ویرانگری حاکم بود، اما امروز نزدیکی اقوام و مذاهب بیشتر شده است و باید این مسیر را ادامه دهیم. 

فرماندار آستارا گفت: تبیین منویات مقام معظم رهبری و آرمان های نظام اسلامی برای نسل جوان، از وظایف سنگین علماست و نباید در این راستا کوتاهی شود.

صابر بیان کرد: آبرسانی و گازرسانی به مناطق روستایی و مرزی و استمرار طرح تحول نظام سلامت از راهبردهای دولت تدبیر و امید است و دولت برای حل مشکلات مردم از همه ظرفیت ها استفاده می کند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

منتظرتان هستیم