آژانس خبری ریحان :

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز پنجشنبه در نشست علمای اهل سنت آستارا در فرمانداری این شهرستان بیان کرد: اهل تشیع و تسنن این شهرستان در کنار هم زیر پرچم اسلام با آرامش و امنیت زندگی می ‌کنند و همکاری صمیمانه ای بین علما و مردم برقرار است.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی عقاید و مذاهب در کنار هم زندگی آرامی را سپری می کنند و کشورهای دنیا به دنبال مذاکره با ما هستند و این از برکات انقلاب اسلامی و اقتدار نظام است.

او ادامه داد: امروز، ایران پا به پای کشورهای دنیا واکسن تولید می ‌کند و پیشرفت ‌های نظامی، هسته‌ ای، موشکی، فضایی، فناوری نانو و پزشکی ایران اسلامی غیرقابل انکار است.

فرماندار آستارا گفت: مساله معیشت مردم و تفرقه شیعه و سنی کلیدواژه دشمن برای رسیدن به هدف های شوم است، اما اتحاد شیعه و سنی مانع هدف های پلید دشمنان می شود.

صابر اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ انتخابات بزرگی با همراهی ملت در کشور برگزار خواهد شد و یکی از برنامه‌ های دشمن، ورود به این عرصه است اما وحدت ملت، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی خواهد بود.

وی گفت: کمک برای ساخت مساجد از سوی مردم و خیران ادامه دارد و مساجد خانه خدا هستند و تفاوتی از نظر اهل تسنن و تشیع بین آنها نیست و شیعه و سنی در زیر پرچم اسلام برادر و برابر هستند.

صابر بیان کرد: آبرسانی و گازرسانی به مناطق روستایی و مرزی و استمرار طرح تحول نظام سلامت از راهبردهای دولت تدبیر و امید است و دولت برای حل مشکلات مردم از همه ظرفیت ها استفاده می کند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.