وحید پورحضرت در جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اجباری برحضور دانش آموزان در مدارس نیست افزود: ضعف اینترنت و اشکال در بارگذاری برنامه شاد وجود دارد که امیداوریم هرچه سریعتر مشکلات موجود بر طرف گردد .
وی ادامه داد: در حوزه روستایی بخشداران ودر حوزه شهری شهرداران در گند زدایی  و ضد عفونی کردن سطوح مدارس و همچنین  زیبا سازی محیطی مدرسه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت فردی و حضور حداقلی دانش آموزان در مدارس باید در اولویت قرار گیرد.

پورحضرت اظهار داشت: با توجه به بحران کرونا و تاثیر آن بر آموزش و تعلیم و تربیت،  تدابیر و برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان با حداقل جمعیت  آماری با جدیت دنبال شود .
وی سلامتی جامعه را دغدغه اصلی برشمرد و افزود:معاونین آموزشی جلسات حضوری و غیر حضوری متعدد داشته باشند، بیش از هر موضوعی فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه نامه ابلاغی را درنظر داشته باشند.

وی افزود: زحمات مجموعه آموزش و پرورش با همکاری بخشداریها، شبکه بهداشت و درمان، شهرداریها و نیروی انتظامی در برگزاری شایسته کنکور سراسری قابل تقدیر است
 
امام جمعه شهرستان ماسال نیز در این جلسه توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص) و قرآن را محکوم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید هادی موسوی به بیانات و هشدار مقام معظم رهبری(مدظله) مبنی بر اینکه مهدکودک‌ها در ایران، «رها» شده اند اشاره و تصریح کرد: تغییر در ساختار مهد کودک و پیش دبستانی ها  و واگذاری آن از بهزیستی به آموزش و پرورش در رشد و شکوفایی کودکان و نونهالان تاثیر بسزایی دارد.
وی به موضوع کیفیت آموزشی در مدارس دولتی با مدارس غیر انتفاعی اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه آموزشی بین مدارس دولتی و غیر دولتی عدالت آموزشی وجود ندارد.
وی با گلایه از بازگشایی مدارس در شرایط حاد کرونایی اظهار داشت: برگزاری کنکور سراسری در چند روز با تمهیدات کامل بهداشتی انجام گرفت و بازگشایی مدارس مستلزم تصمیمات با حساسیت بالا است.
وی در ادامه افزود: در حوزه گردشگری باید محدودیت ایجاد شود، چرا که تردد بی رویه باعث بروز و افزایش آمار مبتلایان کرونایی است.
شهرستان ماسال با دارا بودن ۵۳ هزار نفر جمعیت و دو بخش مرکزی و شاندرمن در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است که ۱۰هزار دانش آموز در تمامی مقاطع تحصیلی درمدارس این شهرستان مشغول به فعالیت هستند و سالانه نزدیک به یک هزار و۱۰۰ نفر از آنها در کنکور شرکت می کنند.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم