محمود صوفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :  در دولت‌ یازدهم و دوازدهم با اهتمام و توجه خاص دولت حوزه زیرساختی و عمرانی، این شهرستان متحول شده‌ است.

وضعیت شاخص های زیرساختی در حوزه شهرستان سیاهکل از ابتدای دولت تدبیر و امید تا پایان تیر ماه سال جاری عموما تحول قابل توجهی یافته و گویای عملکرد مثبت دولت با توجه به محدودیت های اعتباری است.

وی با اعلام اینکه شهرستان سیاهکل ۵۷۷ کیلومتر راه دارد، گفت: از این مقدار ۲۳ کیلومتر راه اصلی و ۴۳ کیلومتر راه فرعی و بقیه راه روستایی می باشد.

فرماندار سیاهکل به بهره مندی از آب شرب در این شهرستان اشاره کرد و گفت: میزان برخورداری از آب شرب در سیاهکل در ابتدای دولت تدبیر و امید ۷۳ درصد بود که این رقم در تیرماه سال جاری به حدود ۸۰ درصد رسیده و طی هفت سال اخیر ۱۲ هزار و ۹۳۱ نفر از جمعیت شهری و ۷ روستا با جمعیت ۳۰۴۷ نفر از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شده اند.

صوفی با بیان اینکه اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، خاطر نشان کرد: تهیه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان سیاهکل در ابتدای دولت تدبیر و امید ۵۱ درصد بود که این رقم در تیرماه سال جاری به ۹۸ درصد رسیده است.

وی افزود: ضریب نفوذ تلفن همراه که یکی از خواسته های به حق مردم سیاهکل بود، از ۲۱ درصد در ابتدای دولت تدبیر و امید به ۸۱ درصد ارتقا یافته است.

فرماندار شهرستان سیاهکل با اشاره به اینکه گازرسانی به ۹ روستای بالای ۲۰ خانوار در بخش دیلمان در دستور کار قرار دارد، اذعان داشت: بهره مندی از گاز روستایی در ابتدای دولت تدبیر و امید ۴۳ درصد بود که این رقم اکنون به ۹۳ درصد رسیده است.

صوفی اضافه کرد: طی سال های ۹۲ الی ۹۹ در شهرستان سیاهکل،۵ هزار و ۵۳۳ خانوار شهری و ۸۲ روستا با جمعیت هشت هزار و ۵۶۳ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.

وی خاطر نشان کرد: تکمیل و راه اندازی بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابی غدیر سیاهکل در زمینی به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال از گام های بزرگ دولت در زمینه بهداشت و درمان این شهرستان بوده است.

شهرستان سیاهکل با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری مرکز استان گیلان قرار دارد و دارای دو بخش مرکزی و منطقه کوهستانی دیلمان است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم