به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا استاندار گیلان روز سه شنبه در آئین معرفی فرماندار آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی برای خدمت است و خادمان نظام باید از این فرصت استفاده کنند.

ارسلان زارع افزود: برای گره گشایی از مشکلات مردم باید خدمات به صورت هدفمند و با برنامه ریزی ارائه شود و وحدت جامعه، به عنوان گفتمان غالب همه خدمتگزاران مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: دولت های استکبار در تلاش هستند تا در معیشت مردم ایران مشکل ایجاد کنند و باید استفاده از خرد جمعی و توان مشارکت عمومی، سرلوحه امور مسئولان ما باشد.

وی ادامه داد: سیاست های اقتصاد مقاومتی از هفته نخست فروردین ماه در گیلان اتخاذ و اجرا می شود و در این راستا با وجود محدودیت های ناشی از کرونا، به موفقیت های زیادی دست یافته ایم.

امام جمعه آستارا هم در این آئین گفت: مسئولان این شهرستان در ۱۰ سال گذشته، برادری و برابری را در دستور کار خود قرار داده اند و اتحاد آنها باعث جلب رضای خدا می شود و این وحدت باید برای خدمت به ملت حفظ شود.

 حجت الاسلام کاظم حافظ نیا ادامه داد: به طور میانگین هر دو سال شاهد تغییر فرماندار آستارا بوده ایم و این امر برای این شهرستان حساس با این همه قابلیت، شایسته نیست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در این شهرستان با مردمی مسئولیت پذیر و دارای درک و شعور سیاسی بالا مواجه هستیم و باید به ظرفیت‌های اقتصادی آستارا توجه ویژه اعمال شود.

 غلامرضا مرحبا افزود: هر مسئول انقلابی باید از صاحبان زر دوری کند و امروز، برای پیشرفت و اعتلای شهرستان باید از تمام توان خودمان استفاده کنیم.

در این آئین از زحمات رضا جمشیدی سرپرست فرمانداری آستارا تقدیر و صابر با حکم وزیر کشور به عنوان فرماندار این شهرستان معرفی شد.

صابر متولد شهرستان شفت و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران است و عضویت در دوره چهارم شورای شهر رشت، نائب رئیسی نظام مهندسی ساختمان گیلان و سرپرستی اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان از سوابق اوست.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم