آژانس خبری ریحان:

محمدحسن قوسیان در دیدار با استاندار گیلان، با اشاره به افتتاح ۱۴۰۰ خانه هلال در سطح کشور با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور، اظهار کرد: این خانه های هلال فردا در راستای افق بلندمدت کشور با تلاش دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: مرکز جامع توانبخشی رشت نیز با هدف ارائه خدمت به معلولین جسمی و حرکتی و سایر آحاد جامعه از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهور راه اندازی می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، با اشاره به ظرفیت خوب دهیاری ها و اهمیت نقش آفرینی آنها در ارائه سریع تر خدمات به نیازمندان هنگام بروز حوادث، گفت: ستون خیمه کمک رسانی ها، دست دهیاری هاست و تاکید داریم که از این پتانسیل به درستی استفاده شود.

ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز، ماموریت های جمعیت هلال احمر را گسترده خواند و با اشاره به شرایط جغرافیایی کشورمان و وقوع حوادث و بلایای مختلف، عنوان کرد: گیلان، از جمله استان های حادثه خیز است که در تمام فصول سال، شاهد بروز اتفاقات طبیعی است و بر این مبنا، جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، منشا اثرات خوبی بوده است.

وی ادامه داد: در کنار وظایف این جمعیت؛ درک و فهم بالای مردم گیلان همراه با روحیه جوانمردی، ایثار و نوع دوستی آنان منجر به همکاری های عمومی و کمک به هموطنان شده است.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه ابزار و امکانات جمعیت هلال احمر استان متناسب با ماموریت های گسترده آن نیست، گفت: لازم است پایگاه های امداد و نجات این جمعیت به لحاظ امکانات تقویت شوند.

زارع، فعالیت خانه های هلال را اقدامی موثر در جهت ارائه کمک های عمومی خواند و گیلان را در این بخش جزو استان های برتر کشور ذکر و اضافه کرد: مقوله آموزش که در خانه های هلال داده می شود، نقشی مهم و تاثیرگذار دارد.

وی خاطرنشان کرد: مردمی کردن فعالیت ها و نیز فراهم سازی زمینه نقش آفرینی بیشتر جوانان، موضوعی مهم است که باید مورد توجه باشد.

استاندار گیلان با یادآوری شیوع گسترده ویروس کرونا در گیلان، کوشش ها و همراهی های جمعیت هلال احمر و جوانان عضو این جمعیت با ستاد استانی مدیریت کرونا و دانشگاه علوم پزشکی استان را شایسته قدردانی دانست و تاکید کرد: گیلان نیازمند کمک برای تقویت تجهیزات و امکانات جهت ارائه خدمات شایسته تر به هموطنان است.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم