به گزارش «آژانس خبری ریحان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد رحمانیان گفت: روز جمعه ۱۴ شهریور، دو بار به علت غرق شدگی دو کودک با سامانه ۱۱۵ اورژانس تماس گرفته شد.
او افزود: در حادثه نخست، دختر بچه ۱۸ ماهه در روستای نعمت آباد خفر به دلیل افتادن در جوی آب دچار خفگی شده بود که بلافاصله نیروهای امدادی اورژانس بر بالین این کودک حاضر شدند.
رحمانیان ادامه داد: کودک بدون علایم حیاتی بود که توسط تیم اورژانس تحت احیا قلبی، ریوی قرار گرفت و به بیمارستان منتقل کردند اما متاسفانه با وجود اقدامات و تلاش‌های پرسنل ۱۱۵ و بیمارستان خفر، کودک جان خود را از دست داد.
مدیر روابط عمومی اورژانس شهرستان جهرم اظهار کرد: همچنین در حادثه دیگری، دختر بچه ۱۵ ماهه درمنطقه هرموج به دلیل غرق شدن دچار تنگی نفس شدید شده بود که کودک توسط تیم اورژانس پس از اقدامت اولیه و حیاتی به بیمارستان پیمانیه جهرم منتقل شد و خوشبختانه حال کودک مساعد گزارش شده است.
رحمانیان به والدین توصیه کرد: به هیچ وجه کودکان خردسال خود را کنار تشت‌های آب، وان حمام، لگن‌ها و یا حوضچه‌های و جوی‌های کوچک آب حتی اگر عمقی کمتر از قد آن‌ها داشته باشند، بدون توجه تنها نگذارید.

منتظرتان هستیم