به گزارش آژانس خبری ریحان،آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) محفل عاشقان اباعبدالله برای عزاداری در روز عاشورا است.

هم‌زمان با روز عاشورا، جاماندگان زیارت کربلا، از نقاط مختلف گیلان و استان‌های هم‌جوار در قالب دسته‌های عزاداری، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به آستانه‌اشرفیه و حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف آمده و ارادت قلبی خود را به امام حسین و ۷۲ یار باوفایش نشان می‌دهند.

عزاداران حسینی به یاد مظلومان دشت کربلا به سر زنان در غم شهادت اباعبدالله الحسین بوده و برای مظلوم دشت نینوا خون گریه می‌کنند.

مردم آستانه‌اشرفیه شعار یا لثارات الحسین و لبیک یا حسین در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف سر داده و اوج ارادت و وفاداری خود را به امام حسین (ع) نشان دادند.

برگزاری تعزیه و آتش زدن نمادین خیمه‌های اباعبدالله الحسین (ع) ازجمله برنامه‌هایی است که در صحن و سرای آستان مقدس و حضور هزارنفری مردم و زائران در قالب دسته‌های عزاداری باشکوه برگزار می‌شود.

از ساعات اولیه روز عاشورا هیئت‌ها، تکایا و مساجد شهرستان آستانه‌اشرفیه دسته‌های عزاداری خود را حرکت داده و پس از طی کردن مسیرهای مختلف به حرم سید جلال‌الدین اشرف (ع) آمده و به سیل نمازگزاران ظهر عاشورا در حسینیه اعظم حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف می‌پیوندند.

منبع:فارس


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید