به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع، استاندار گیلان در بازدید از اداره کل هواشناسی استان تقویت و توسعه شبکه ایستگاه‌های هواشناسی استان، تکمیل شبکه ایستگاه‌های باران‌سنجی خودکار و نیز تجهیز ایستگاه‌های استان به برف‌سنج خودکار را مورد تأکید قرار داد.
او در این بازدید که به مناسبت روز جهانی هواشناسی انجام شد، گفت: به هر میزان استفاده از تجهیزات روزآمد و فنآورانه بیشتر باشد، توانمندی ما در پیش‌بینی دقیق شرایط جوی، فزونی می‌یابد.
استاندار گیلان با بیان اینکه مردم به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از ‌های هواشناسی اهمیت می‌دهند، ادامه داد: در استان هایی، چون گیلان با شرایط اقلیمی متفاوت، داده‌های بهنگام و صحیح هواشناسی، نقشی مهم دارد.
زارع با یادآوری شعار سال ۲۰۲۱ به مناسبت روز جهانی هواشناسی تحت عنوان “اقیانوس، وضع هوا و اقلیم ما” اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی گیلان، وجود بنادر فعال و انجام سفر‌های دریایی؛ عنوان امسال این روز را برای ما دارای اهمیت بیشتری می‌کند.
او بخش‌های مختلف اداره کل هواشناسی استان گیلان از جمله اداره پیش بینی، سیستم‌های مانیتورینگ هواشناسی و ایستگاه‌های پایش هواشناسی را مورد بازدید قرار داد.
محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان نیز در این بازدید گزارشی از اقدامات انجام شده به ویژه راه اندازی ایستگاه‌های جدید، تجهیز آن‌ها و تبدیل ایستگاه‌های سنتی به خودکار ارائه کرد.
انتهای پیام/ع