به گزارش آژانس خبری ریحان؛ پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان با حضور ۶۴۹ کاراته کا از ۷۹ کشور به میزبانی توکیو آغاز شده و سارا بهمنیار در وزن منفی ۵۰ کیلوگرم به روی تاتامی رفت.

کاراته‌کای گیلانی در نخستین گام در شاخه سوم مسابقات به مصاف جلنا پنهار از کرواسی رفت، رقیب کروات صاحب نشان طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۵ بوده و مقام قهرمانی کاراته وان سالزبورگ ۲۰۱۸ را یدک می‌کشد.

بهمنیار با برتری قاطعانه سه بر صفر مقابل پنهار به مرحله دوم لیگ جهانی توکیو راه یافت، وی در مرحله دوم به مصاف مادوری پوانسن از مالزی رفت، رقیب مالزیایی دارنده نشان نقره امیدهای آسیا ۲۰۱۹ و برنز امیدهای آسیا ۲۰۱۸ است.

ملی‌پوش وزن منفی ۵۰ کیلوگرم کشورمان با برتری هشت بر صفر مقابل پوانسن به مرحله سوم کاراته وان توکیو صعود کرد، وی با این پیروزی، قدرت خود را به رخ رقبای این وزن کشانده و نشان داد ناکامی‌های سال ۲۰۱۹ را به دست فراموشی سپرده است.

بهمنیار در دور سوم به مصاف آیاکا تادانو از کشور ژاپن رفت، رقیب قدر شرق آسیایی دو نشان طلای کاراته وان‌های مونترال کانادا ۲۰۱۹ و سالزبورگ اتریش ۲۰۱۹ را در کارنامه ورزشی خود دارد، دو مقام قهرمانی کاراته آسیا در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۵، مقام قهرمانی کاراته وان های اوکیناوا ۲۰۱۵، سالزبورگ ۲۰۱۶ و روتردام ۲۰۱۸ بخشی از کارنامه پرافتخار تادانو است.

کاراته‌کای گیلانی در دیداری نزدیک و نفس‌گیر با نتیجه چهار بر سه مقابل رقیب ژاپنی به برتری دست‌یافت و به دور چهارم رقابت‌ها صعود کرد، وی در دور چهار به مصاف باخرینیسو باباروا از ازبکستان رفت.

رقیب ازبک دارنده نشان طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ بوده و برای رسیدن به دور چهارم رقابت‌ها مقابل آنا از دومنیکن و جسیکا از برزیل به برتری دست‌یافت.

دیدار بهمنیار مقابل باباروا با تساوی دو بر دو در وقت‌های قانونی به اتمام رسیده و کاراته‌کای گیلانی با برتری در قانون سنشو به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت.

بهمنیار برای صعود به دیدار فینال به مصاف پینگ کو تسوئی از چین تایپه رفت، رقیب شرق آسیایی نشان برنز امیدهای جهان ۲۰۱۵ را در کارنامه ورزشی خود دارد، نشان‌ برنز کاراته وان‌های اوکیناوان ۲۰۱۴، پاریس ۲۰۱۵ و دوبی ۲۰۱۸ بخشی از افتخارات تسوئی است.

ملی‌پوش وزن منفی ۵۰ کیلوگرم کشورمان در دیداری یک‌طرفه با نتیجه پنج بر صفر مقابل تسوئی به برتری دست‌یافته و نشان نقره خود را قطعی کرد، بهمنیار برای کسب نشان طلا روز یکشنبه به مصاف الکساندرا ریچی از فرانسه می‌رود.

ریچی سابقه قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ را در کارنامه ورزشی خود دارد، نشان نقره کاراته وان‌های پاریس ۲۰۱۸ و شانگهای ۲۰۱۹، نشان برنز کاراته وان رباط ۲۰۱۸ و نشان طلای کاراته وان روتردام ۲۰۱۷ بخشی از کارنامه پرافتخار ورزشکار فرانسوی است.

منبع:فارس


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید