آژانس خبری ریحان:

سرهنگ جاوید فلاح در نشست صمیمی مدیران محلات آسیب پذیر شهر رشت با رسانه ها که در مسجد صاحب الزمان(عج) محله سلیمانداراب برگزار شد، ذات انقلاب اسلامی را رفع محرومیت و استضعافی دانست که در طول تاریخ برای این کشور و مردم رقم خورده است و اظهار کرد: باید فضایی را ایجاد کنیم که جامعه اسلامی ما در گام دوم انقلاب به سمت تمدن سازی برود و زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) شود.

وی غفلت از شعارهای انقلابی را ریشه بسیاری از مشکلات کنونی جامعه دانست و افزود: اگر توجه و التزام رفتاری، گفتاری و عملی به شعارهای انقلاب به ویژه در حوزه بهره مندی از ظرفیت جوانان انقلابی داشته باشیم، در همه عرصه ها شاهد کارآمدی خواهیم بود. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر نقش آفرینی جوانان در عرصه های مدیریتی و اجرایی تاکید فرمودند.

معاون اجتماعی سپاه قدس گیلان، با بیان اینکه همه مسئولان نظام باید با روحیه انقلابی و جهادی پای کار خدمت به مردم باشند، گفت: باید شانه های خودمان را زیر بار مسئولیت خدمتگزاری برای مردم ببریم و در این راستا نیازمند همراهی اصحاب رسانه جهت انعکاس خدمات مسئولان به جامعه و رساندن نیازها و مطالبات مردم به گوش مسئولان هستیم تا بتوانیم پیگیری درست و منطقی و اصولی داشته باشیم.

فلاح، از خبرنگاران خواست در کنار بیان مشکلات و کمبودها، به داشته ها و توانمندی ها و قابلیت ها و فرصت ها نیز اشاره کنند و متذکر شد: برای رفع مشکلات نیازمند نگاه انقلابی و اقدام جهادی هستیم و با بروکراسی اداری و تشریفات سازمانی نمی توانیم کارها را به پیش ببریم.

وی با تاکید بر لزوم احصای مشکلات اولویت دار جهت تصمیم گیری موثرتر مسئولان، خاطرنشان کرد: ۲۲ محله آسیب پذیر را در سطح استان گیلان مشخص کردیم و مدیران این محلات می توانند با همفکری رسانه ها، مسائل و مشکلات محله خود را اولویت بندی کنند.

معاون اجتماعی سپاه قدس گیلان، با بیان اینکه شهرستان رشت هفت محله آسیب پذیر دارد، گفت: می خواهیم از طریق مطالبه گری مدیران محلات، مشکلات، تهدیدها، نیازها و آسیب های هر محله را شناسایی کنیم و ادارات و سازمان ها و دستگاه ها را پای کار آوریم. در این راستا کم کاری دستگاه ها در محلات نیز یادآوری خواهد شد.

فلاح، ماموریت سپاه را صیانت از انقلاب و ارزش ها و دستاوردهای آن دانست و تصریح کرد: بعد از اسلام و قرآن و ولایت، مردم بزرگترین ارزش این انقلاب است و مردم محوری یعنی از درون مردم برای مردم اقدام به رفع مشکلات کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه جوادالائمه(ع) برای رفع مشکلات محلات آسیب پذیر استان، اضافه کرد: یک برنامه سه ساله به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای محرومیت زدایی محلات آسیب پذیر تدوین خواهد شد. همچنین به دنبال تشکیل شورای محلات و کمیته های محلی در محلات آسیب پذیر هستیم.

مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز، برون رفت از مشکلات مناطق آسیب پذیر را نیازمند هم اندیشی و هم افزایی رسانه ای دانست و خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی عقیده، راه و رسم انقلاب است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اولویت بندی آسیب های اجتماعی شامل اعتیاد، بزهکاری، طلاق و…، یادآور شد: همه نهادها و دستگاه ها و اقشار باید پای کار بیایند تا بتوانیم غبار محرومیت را از چهره کشور و استان بزداییم.

رئیس بسیج رسانه گیلان، از شناسایی ۲۲ منطقه آسیب پذیر در استان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت شهرستان رشت به عنوان مرکز استان، هفت محله شامل سلیمانداراب، آج بیشه، سیاه اسطلخ، معلولین، ولکس، فخب و جماران جزو مناطق آسیب پذیر هستند و مقرر شده با کمک مدیران محلات و همکاری دستگاه ها و اطلاع رسانی اصحاب رسانه به رفع محرومیت ها و آسیب ها کمک کنیم.

پارسا، محرومیت های موجود را زیبنده گیلان و رشت ندانست و عنوان کرد: این نشست های صمیمی به صورت ماهانه در یکی از محلات آسیب پذیر برگزار خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال هیچ منطقه محرومی نداشته باشیم.

به گزارش ایسنا، خوش خلقت، مدیر محله سیاه اسطلخ، دستوریان، مدیر محله آج بیشه، توفیقی، مدیر محله سلیمانداراب، مهدوی، مدیر محله معلولین، حسینی، مدیر محله ولکس، قنبری، مدیر محله فخب و علیزاد، مدیر محله جماران نیز به بیان مشکلات و محرومیت ها و آسیب های این محلات پرداختند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم