به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا شامگاه جمعه در مسجد امام رضا (ع) این شهرستان گفت: بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) فرصتی الهی برای ایرانیان در رسیدن به سعادت و کمال است و زیارت امام رضا (ع) مایه خیر و برکت و غفران و رحمت است.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی افزود: قرآن در سیره امام رضا (ع) جایگاه ویژه داشت و آن حضرت از خرد خود بیشترین بهره را برد و با تشکیل جلسات مناظره، خردورزان را به راه راست هدایت کرد.

وی بیان کرد: رضا (ع) با وجود مشکلات جامعه، جهت باروری فرهنگ غنی اسلام قدم های ارزشمندی برداشت و مسلمانان را از دریای اندیشه خود بهره مند ساخت و زندگانی ایشان در ۲۰ سال امامت، دارای فراز و نشیب فراوان بود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا ادامه داد: شخصیت آسمانی امام رضا (ع) از نظر اخلاقی و معرفتی ممتاز بود و پیروی از امامت و ولایت از توصیه های آن حضرت است.

مداحی و سینه زنی با رعایت پروتکل های بهداشتی از بخش های دیگر این آئین بود.

امام رضا (ع) در یازدهم ذیقعده سال ۱۴۸ هجری در مدینه منوره متولد و در سحرگاه روز ۲۹ صفر سال ۲۰۳ هجری قمری شهید شد و مزار شریفش در مشهد مقدس است.

اصغر حسینی مسئول دارالقرآن المهدی (ع) آستارا عصر جمعه در آئین اعطای گواهینامه علوم قرآنی در موسسه مذکور گفت: این قرآن آموزان زیر نظر پنج مربی در دوره های روخوانی و روانخوانی، تجوید و صوت و لحن شرکت کرده بودند.

وی ادامه داد: ۴۰ قرآن آموز خردسال، نوجوان، جوان و بزرگسال در موسسه دارالقرآن المهدی(عج) آموزش می بینند و این موسسه به منظور تشویق مردم به ویژه نوجوانان و جوانان به آموزش قرآن، برنامه ها و مسابقات علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی برگزار می کند.

اجرای تواشیح در وصف پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) و تجلیل از برگزیدگان مسابقه فوتبال دستی از دیگر بخش های این آئین بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و سه موسسه قرآنی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم