عبدالرضا سلیمانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه این اقدام ارزشمند با شعار حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی و پیوند دهنده نسل امروز با نسل فرداست انجام شده افزود: جمعی از حامیان محیط  زیست ،  ورزشکاران و  کوهنوردان هیئت کوهنوردی آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در پاکسازی سواحل بندرکیاشهر شرکت داشتند.

وی ترویج فرهنگ پاکسازی محیط زیست را از اهداف این طرح خودجوش دانست و اظهار داشت:  مشارکت عمومی در پاکیزه نگه داشتن و حفظ محیط زیست نقشی موثر دارد.

سلیمانی در ادامه  با اشاره به تولید روزانه ۲۵ تا ۳۰ تن زباله در این منطقه یادآور شد: این زباله ها بصورت غیر اصولی در منطقه کاجستان  از مناطق طبیعی و گردشگری بندرکیاشهر  دفع می شود.

وی با تاکید بر اینکه انباشت غیر اصولی زباله های صنعتی و  خانگی  طبیعت این منطقه را با تهدید روبرو کرده خاطر نشان کرد: فرهنگ حفظ محیط زیست باید در جامعه ارتقاء یابد ، ضمن آنکه از مسافران و گردشگران انتظار می رود از رها کردن زباله در مناطق تفریحی و گردشگری این منطقه خودداری کنند.

بندرکیاشهر با داشتن مناطق طبیعی و گردشگری چون ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی ، اسکله ، پل چوبی ، مرداب ، پارک های جنگلی و ساحلی یکی از کانون های گردشگری استان گیلان است.

این بخش یکی از توابع شهرستان آستانه اشرفیه بوده و  با داشتن ۳۲ روستا و حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت در شرق استان گیلان واقع شده است.

شهر بندرکیاشهر حدود ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم