به گزارش آژانس خبری ریحان؛  علیرضا یزدانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلا این شهر با اشاره به دامنه کمک‌های ستاد دیه به زندانیان نیازمند، اظهار کرد: ستاد دیه تنها به زندانیان جرائم غیر عمد و زندانیانی که جرائم مالی و بدهکاری مالی دارند کمک کرده و به صاحب‌کارانی که به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های بیمه کارگران به زندان افتادند، یاری می‌کند.

 وی با بیان اینکه مرتکبین قتل شبه عمد و رانندگانی که دچار حادثه شده و بیمه ندارند نیز از خدمات این ستاد بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: ۸۰ میلیارد تومان از مبلغ بدهی زندانیان آزادشده از طریق بیمه، خیران و تقسیط به‌دست‌آمده و در سال جاری تاکنون ۳۰۷ زندانی جرائم غیر عمد با ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی، توسط ستاد دیه استان گیلان آزاد شدند. رئیس ستاد دیه استان گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته ستاد دیه استان گیلان ۹ هزار زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کرد، بیان کرد: با بخشودگی و گذشت ۴۵ میلیارد تومان بدهی زندانیان، توسط شاکیان، تعداد زیادی از زندانیان نیز آزاد شدند.

یزدانی با تأکید بر ضرورت کمک افراد در حد توان به زندانیان نیازمند در راستای گره‌گشایی از مردم، گفت: انتخاب گیلان به‌عنوان استان برتر در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در سطح کشور حائز اهمیت و جای خرسندی است. رئیس ستاد دیه استان گیلان با بیان اینکه تهران، اصفهان و سپس گیلان سه استان برتر در زمینه تعداد زندانیان جرائم غیر عمد آزادشده هستند، تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در سراسر گیلان منتظر کمک‌های خیران هستند تا با دستان توانمند نیکوکاران، بار دیگر بودن در کنار خانواده را درک کنند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم