رئیس هیات نجات غریق آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عصر روز گذشته ۶ گردشگر اهل شهرستان های ورامین و تهران، در طرح سالمسازی سفیر امید و منطقه خطرآفرین ساحل مخیری این شهرستان در حال غرق شدن بودند و ناجیان غریق آنها را نجات دادند.

حسین انزابی ادامه داد: با توجه به استقبال گردشگران از ساحل آستارا، ۱۵ ناجی در نوار ساحلی استقرار یافته‌ اند و ساعت کار آنها از هشت تا ۲۰ است و گردشگران از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

رئیس هیات ورزش های همگانی آستارا هم گفت: ۴۲ نفر از ورزشکاران این شهرستان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، از روستای لمیر تالش به ارتفاعات آبشار لوشکی واقع در ارتفاعات این روستا صعود کردند.

داوود دوستدار افزود: آبشار لوشکی ۷۰ متر ارتفاع دارد و ورزشکاران در مدت سه ساعت این مسیر را طی کردند و ورزش همگانی آرامش اجتماعی، همرنگی و یکپارچگی مردم را برای زندگی بهتر ایجاد می کند.

وی یادآور شد: هیات ورزش های همگانی از سال ۱۳۶۴ در آستارا راه اندازی شده است و  کمیته های ورزشی آمادگی جسمانی، کوهروی، فریزبی، روپایی و طناب زنی از هیات های فعال است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در قالب ۳۵ هیات ورزشی آن ساماندهی شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم