سید جلال سید محمدی در جلسه شورای اداری احیا واحد های تولیدی در اولویت قرار دارد اظهار داشت: بانک ها باید شرایط حرکت واحدهای صنعتی را فراهم کنند تا شاهد پویایی در تولید باشیم .
وی  با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته ۸ واحد تولیدی در این شهرستان فعال و احیا شده است افزود: مسئولان در راستای تحقق برنامه های اداری ایجاد رضایت مندی ارباب رجوع را در اولویت قرار دهند و با قدرت بیشتر در اهداف نظام و دولت حرکت کنند .
وی با انتقاد از شیوه عملکرد بعضی از ادارات تصریح کرد: برخی از کارشناسان ادارات به صورت جزیره ای عمل می کنند و ارائه خدمات یک هفته ای را چند ماه طول می دهند که نشان از ضعف مدیر آن دستگاه است .
سید محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت عرضه نان دارای کیفیت به مردم گفت : با واحد های نانوایی که بصورت خود سرانه اقدام به تعطیلی می کنند قاطعانه برخورد شود .
وی با اشاره به اینکه کیفیت نان در برخی از واحدهای پخت نان بسیار پایین است اظهار داشت: سهمیه سرانه آرد نانوایان خاطی قطع شود و در عوض نانوایانی که مقررات را رعایت می کنند مورد تشویق قرار گیرند .
سیدمحمدی در ادامه به بازگشایی مدارس در شهرستان صومعه سرا اشاره و تصریح کرد: نگرانی هایی در بین خانواده‌ها وجود دارد و در این راستا بسترهای مناسبی در صدا و سیما و  شبکه های مختلف اندیشیده شده و اجباری بر حضور دانش آموزان در مدارس نیست .
وی افزود: حفظ سلامت اجتماعی در اولویت قرار دارد و به همین جهت بازگشایی مدارس همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی بوده است .

امام جمعه شهرستان صومعه سرا هم در ادامه خواستار رفع مشکلات و ضعف اینترنت در بسیاری از مناطق شد و افزود: بسیاری از استعدادها و دانش آموزان ما در مناطق محروم قرار گرفته اند .
حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی راشدی نوری اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت رسانه ها برنامه های آموزشی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی برای دانش آموزان بیشتر انتشار یابد .
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا از توزیع ۲۰هزار ماسک دربین عزاداران حسینی خبرداد و افزود: محرم امسال توزیع محصولات بهداشتی ضدعفونی جایگزین غذای نذری و چای شده است .
رئیس شبکه بهداشت و درمان  صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه گفت: مرحله سوم غربالگری کووید ۱۹ با اولویت سالمندان در  این شهرستان در حال اجرا است .
ابراهیمی اظهار داشت: این طرح تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته و تا شناسایی کامل افراد ادامه خواهد داشت .
وی با اشاره به اینکه سه مقوله ماه محرم ، گردشگران و بازگشایی را داشته ایم افزود: در ۱۰ روز اخیر بیماران بستری در بیمارستان تک رقمی شده است اما به معنی رفع خطر نیست .وی رییس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا  : تا امروز ۷نفر در بخش ایزوله بیمارستان بستری هستند و رعایت پروتکل های بهداشتی باید بیشتر از پیش تا کنترل ویروس ادامه یابد .
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم