به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان شب گذشته در جلسه تفسیر آیه ۲۸ سوره حدید قرآن به نگاه عبرت آموز اهل معرفت به دنیا اشاره کرد و گفت: خدای متعال دنیا را محل عبرت پذیری برای انسان قرار داده است.
او به ترجمه این آیه مبارکه اشاره کرد و افزود: یک احتمال این است که اگر انسان به پیامبر (ص) ایمان آورد دو بهره می‌برد؛ نخست آنکه در مسائل اجتماعی آنچه رسول گرامی اسلام (ص) می‌گوید، گوش کند و دوم اینکه به آن عمل نماید.
امام جمعه رشت با اشاره به احتمال دیگر دو بهره در آیه ۲۸ سوره حدید، ادامه داد: اگر کسی به پیامبر (ص) ایمان آورد و آن ایمان را عمیق کند، جایزه اش از جانب خدا این است که رهبرش را امام حسین (ع) و امام حسن (ع) قرار می‌دهد و این مدال افتخار برای شیعیان محسوب می‌شود که خدای متعال سید جوانان بهشت را رهبر ما قرار داده است.
آیت الله فلاحتی اظهار داشت: خدای متعال به انسان در سایه ایمان به پیامبر (ص) نوری می‌دهد که زندگی خود را در سایه آن روشنایی سپری کند.
او با بیان اینکه اگر انسان به پیامبر (ص) ایمان عمیق داشته باشد حقایق زندگی در میان مردم را می‌فهمد، تصریح کرد: خدای متعال دنیا را محل عبرت پذیری برای انسان قرار داده است و بر این اساس اهل معرفت دنیا را با عبرت نگاه می‌کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان یادآور شد: کسی که نورانیت باطن داشته باشد در دنیا سراسیمه نیست و واژگون راه نمی‌رود.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خدای متعال از قرآن تعبیر به نور می‌کند، گفت: زندگی با انس به قرآن موجب برکت می‌شود و بر این اساس سلامتی، نشاط معنوی، اخلاق خوب بین زن و شوهر و فرزندان و همچنین همسایه خوب برکت است.
او با بیان اینکه اگر انسان به پیامبر (ص) ایمان آورد و آن ایمان را عمیق کند خدای متعال به او نور تقوا می‌دهد، تصریح کرد: اگر انسان به نور تقوا مسلح شود هیچگاه از مسیر خارج نمی‌شود.
انتهای پیام/ع