به گزارش آژانس خبری ریحان؛ عباس اهرابی امروز با بیان اهمیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه اظهار کرد: ارائه خدمات درمانی و بهداشتی توسط پزشکان و استفاده از ظرفیت های جامعه پزشکی برای انجام کارهای خیر همواره مورد تأکید این نهاد بوده و پزشکان همواره برای کمک به نیازمندان پیشگام بوده‌اند.

وی ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به اقشار ضعیف جامعه را راهی برای بهبود وضعیت جسمی وزندگی آن‌ها عنوان کرد و افزود: هزینه‌هایی مانند فرانشیز صورت‌حساب‌های بیمارستانی، مابه تفاوت قیمت‌های داروی بیماران، هزینه‌های جانبی بیماران خاص  و هزینه‌های نگهداری در منزل بیمارانی که تحت پوشش بیمه پایه نباشند از طریق خدمات بیمه  مکمل به مددجویان پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در حال حاضر۲۳۰ پزشک  نیکوکار در قالب ارائه خدمات به نیازمندان با کمیته امداد استان گیلان همکاری می‌کنند، گفت: این پزشکان شامل ۶۶ پزشک خانواده ، ۱۳۸ پزشک متخصص، ۴ پزشک فوق تخصص و ۲۲ دندانپزشک هستند. اهرابی گسترش فعالیت خیرخواهانه در جامعه به‌ویژه جامعه پزشکی را یکی از راه های کاهش آلام نیازمندان برشمرد و تصریح کرد: هرکس با توجه به تخصص و جایگاه اجتماعی می تواند گام مؤثری در این رابطه بردارد و همه در کنار هم می توانیم خدمات گسترده تری را به نیازمندان در حوزه بهداشت و درمان ارائه کنیم.

وی به همکاری ۹۳ داروخانه در سراسر گیلان با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: ۵۶ آزمایشگاه، ۲۲ بیمارستان دولتی، پنج درمانگاه ، دو مرکز دیالیز ، دو مرکز پرتوپزشکی ، ۲۲ مرکز توانبخشی ، ادیومتری، کالا و تجهیزات پزشکی هم طرف قرارداد این نهاد در گیلان هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از پزشکان نیکوکار به دلیل همکاری با این نهاد و ارائه خدمات درمانی به محرومان گفت: این پزشکان علاوه بر تعهّدات معمول خود به این نهاد، سهم ده‌درصدی حق ویزیت را هم از مددجویان بیمار که به لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، دریافت نمی‌کنند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم