آژانس خبری ریحان:

حمایت از تولیدات و فرآورده‌های داخلی می‌تواند به پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنعت کمک کرده و زمینه را برای افزایش اشتغال و بهبود کسب‌وکار در جامعه فراهم کند و موجب بهبود وضعیت اشتغال و کارآفرینی برای خیل عظیمی از جوانان و نیروهای تحصیلکرده کشورمان و در نهایت حمایت از کارگر ایرانی و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خواهد شد.

رییس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان به همراه خبرنگاران بسیجی این سازمان از نحوه فعالیت و خط تولید دو شرکت تولید پارس خزر و پارس شهاب بازدید کرده و خبرنگاران از نزدیک با چرخه تولید این دو شرکت آشنا شدند.

مهدی پارسا امروز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: این بازدیدها در راستای نشان دادن ظرفیت‌های مهم تولید در استان و امید آفرینی در جامعه انجام شده است.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد تا نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد، افزود: دشمنان از حربه اقتصاد برای ضربه زدن به کشور استفاده می کنند.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌تواند علاوه بر اشتغال پایدار، به رونق و پویایی اقتصاد هم کمک کند، تصریح کرد: رسانه ها در توسعه و فرهنگ سازی جامعه نقش ارزنده ای دارند، بنابراین امیدآفرینی در جامعه و نشان دادن ظرفیت‌های کشور به‌ویژه در عرصه تولید باید مورد توجه جدی رسانه ها قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر اینکه رسانه ها در راستای امیدآفرینی در جامعه گام بردارند، یادآور شد: تولید کالاهای با کیفیت و متنوع از سوی تولیدکنندکان و استفاده از کالای ایرانی می‌تواند کمک به سزایی به چرخه تولید و اقتصاد کند.

پارسا با اشاره به نقش موثر رسانه ها در معرفی ظرفیت های تولید استان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می توانند در معرفی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالای ایرانی با معرفی ظرفیت های تولید نقش آفرین باشند.

حمایت از محصول داخلی، کمک به اشتغالزایی است

سیاوش اقدسی نیز در حاشیه بازدید خبرنگاران عضو سازمان بسیج رسانه استان از شرکت پارس خزر گیلان با بیان اینکه بالغ بر ۱۲ محصول با ۱۰۰ نوع تنوع با بهترین کیفیت در این شرکت عرضه می شود اظهار کرد: محصولات تولیدی این شرکت مورد اقبال هموطنان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ نیرو در شرکت پارس خزر مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: در سال حدود یک میلیون محصول در این شرکت تولید می شود و با بالاترین رضایت به مشتریان عرضه می گردد.

معاون مدیرعامل شرکت پارس خزر گیلان با تاکید بر لزوم استفاده از کالای ایرانی و حمایت از اشتغال گفت: حمایت از محصول داخلی، کمک به اشتغالزایی است و با خرید محصول داخلی تداوم اشتغال هموطنان را تامین می کنیم.

اقدسی، خرید محصول خارجی را برابر بیکار کردن جوانان ایرانی دانست و گفت: اگر حمایت از محصولات داخلی با کیفیت ادامه داشته باشد ظرفیت تولید کالاها دو تا سه برابر افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالاهای تولیدی داخلی خاطرنشان کرد: تنها راه نجات کشور در عرصه اقتصادی تکیه بر اقتصاد مقاومتی از طریق ایجاد ارزش افزوده و تولید باکیفیت و در نتیجه آن کاهش فشار تحریم ها، رونق اقتصادی و … است.

قوانین دست و پاگیر مهمترین مشکل تولیدکنندگان کشور است

بهمن دژاکام نیز در جمع خبرنگاران عضو سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه هم اکنون انواع لامپ های روشنایی در این کارخانه تولید می شود اظهار کرد: انواع لامپ های روشنایی در این شرکت شامل لامپ های رشته ای، فلورسنت و ال ای دی است.

وی گفت: این شرکت امکان تولید ۷۰ میلیون لامپ در سال را دارد و در حال حاضر با ظرفیت ۵۰ درصدی مشغول به فعالیت است و عمده نیازهای بازار در این شرکت با کیفیت قابل قبول تولید می شود.

مدیرعامل شرکت پارش شهاب گیلان ادامه داد: این شرکت فعالیت خود را از سال ۴۸ آغاز کرده و در حال حاضر با ۳۰۰ نیروی کار اقدام به تولید انواع لامپ‌های با کیفیت می‌کند.

دژاکام با بیان اینکه محصولات تولیدی داخل از نظر کیفیت و تنوع چیزی از کالای خارجی کم ندارند، افزود: کالای داخلی چیزی کم تر از کالای خارجی ندارد و اولویت انتخاب مصرف کنندگان باید تولید کالای داخلی باشد.

وی با اشاره به مشکلات و قوانین دست و پاگیری که سد راه تولیدکنندگان است، خاطرنشان کرد: بروکراسی اداری یکی از موانع جدی تولید کنندگان است و از مسئولین انتظار حل این بروکراسی ها را داریم.

مدیرعامل شرکت پارش شهاب گیلان از آمادگی این شرکت برای راه اندازی یک خط تولید دیگر خبر داد و گفت: افزایش تعداد تولیدکنندگان در داخل موجب افزایش میزان اثرگذاری‌ها خواهد شد.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم