به گزارش آژانس خبری ریحان؛جبار کوچکی نژاد گفت:اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان وابسته به تأمین منابع مالی آن به مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می باشد و در شرایط اقتصادی فعلی و با کاهش میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت بدون صرفه‌جویی بهینه در مصارف، اعتبارات اجرای این طرح تأمین نمی‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس رقم بودجه عمومی دولت را در لایحه بودجه سال ۹۸ معادل ۴۶۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از مجموع این مبالغ توسط دولت تحت عنوان حقوق کارکنان پرداخت می‌شود، بنابراین انتظار داریم بحث شفاف‌سازی پرداختی‌ها طبق قانون در دستور کار قوه مجریه قرار گیرد.

وی امتناع و بحث مقاومت دولت برای اجرای بحث شفاف‌سازی در پرداختی‌ها و حقوق را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: طبق مفاد قانون تمام پرداختی‌ها برای مشاهده آسان مردم باید در سایت‌ها قرار گرفته و بارگزاری شود اما دولت به دلایل مختلفی تاکنون از انجام این کار خودداری به عمل آورده است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه وجوه پرداختی به افرادی که از تاریخ بازنشسته شدن آن‌ها سال‌ها می‌گذرد با نرخ تورم و گرانی‌ها باید همخوانی قابل قبولی داشته باشد افزود: بازنشستگان سنوات گذشته به علت عدم تطابق مبالغ دریافتی‌شان با شرایط روز اقتصادی جامعه، در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت یک شرایطی خاص مشکل اعتباری آن قابل حل است عنوان کرد: طبق ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت می‌بایست طرح رتبه‌بندی معلمان را در ۲ سال نخست اجرای آن عملیاتی می‌کرد.

منبع:تسنیم


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید