امیر سرتیپ دوم علی‌اکبر عباسی تجدد در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه رشت با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی با اتکا به نیروهای جوان و دانش‌بنیان به خودکفایی رسیده است ، اظهار داشت:  پدافند هوایی کشور ۲۰ نوع رادار فعال و نیمه فعال را دارد و فضای کشور به‌صورت کامل توسط رادارهای ثابت و تاکتیک‌های بومی رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه  موشک ها و توپحانه های ما به طور کامل بومی است،  تصریح کرد:  هر هواپیمایی که در آسمان کشورمان دیده شود ، قادر به کسب اطلاعات کامل از آن هستیم ؛ اینکه چه مهماتی به همراه دارد، میزان و کیفیت کار خلبان را تخمین زده و ماموریت آن ها را در ک کنیم و درصورت لزوم حرکت تقابلی انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: قادریم حتی بدون شلیک یک گلوله  هواپیمای دشمن را ساقط کنیم .

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال ارتش جمهوری اسلامی  اظهار داشت: دکترین جمهوری اسلامی بر دفاع تدوین‌شده و  ما هیچگاه به دنبال تجاوز  نبودیم  اما دشمنان با حضور خود در منطقه درصدد تنگ کردن حلقه محاصره ایران اسلامی بوده و امروز صهیونیست‌ها  درصدد نفوذ و تفرقه در بین کشورهای منطقه است.

وی  با بیان اینکه دشمن دریافته که در عرصه نظامی قادر به مقابله با جمهوری اسلامی نبوده و با تحریم اقتصادی درصدد فشار به مردم هستند، افزود: بصیرت مردم و تأسی از فرهنگ عاشورا در مقابل همه توطئه‌های دشمن شاخص بوده و مردم همیشه از آرمان‌ها و ارزش‌های خود صیانت کرده و قدمی به عقب برنداشتند.

 امیر سرتیپ دوم  تجدد بیان کرد: دشمن، ایران مستقل و قدرتمند را برنمی‌تابد، اما ما باقدرت به دشمنی‌های ناجوانمردانه امریکا پاسخ جوانمردانه‌ای خواهیم داد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال با اشاره به اینکه ارتش در عرصه های مختلف و بحران ها در کمک  به جامعه همواره در خط مقدم بوده است، تصریح کرد: در موضوعاتی همچون سیل ، زلزله و  شیوع ویروس کرونا ارتش جمهوری اسلامی ایران از هیچ کمکی برای رفع مشکلات مردم دریغ نکرده است ؛ چرا که ما خود را سرباز وطن می دانیم.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم