به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حسن فعال با بیان اینکه زائران اربعین حسینی برای حضور در مراسم پیاده‌روی حتما باید در سامانه سماح به آدرس «samah.haj.ir» ثبت‌نام کنند، گفت: علاقمندان همچنین می‌‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی و یا دفاتر پیشخوان دولت نام‌نویسی را اتجام دهند.

وی با بیان اینکه امسال گذرنامه زائران اربعین حسینی لغو شده است، اظهار کرد: ثبت‌نام در سامانه سماح و گرفتن بیمه اجباری است.

مدیرکل حج و زیارت گیلان با اشاره به اینکه همه زائران گیلانی اربعین حسینی از مرز مهران اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: زائرانی که در سامانه یاد شده ثبت‌نام نکنند از خروج آنان از مرز مهران جلوگیری می‌شود.

فعال از استقرار کارگزاران سامانه سماح در مرزهای ایلام و کرمانشاه جهت ثبت‌نام زائران خبر داد و گفت: زائران اربعین حسینی هنگام ثبت‌نام در این سامانه امکان تعیین تاریخ اعزام خودشان را دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۴ هزار زائر گیلانی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند، یادآور شد: از اول شهریورماه لغایت ۲۵ مهرماه امکان ثبت‌نام اربعین در سامانه سماح وجود دارد.

مدیر حج و زیارت گیلان از ثبت‌نام ۹ هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح خبر داد و خاطرنشان کرد: هزینه ثبت‌نام هر زائر ۲۵ هزار تومان است که ۲۲ هزار تومان برای بیمه پرداخت می‌شود.

با ما در اینستاگرام همراه باشید

منتظرتان هستیم