به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، واحد اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر‌های نوروزی ۱۴۰۰ گیلان اعلام کرد: یک تور غیرمجاز گردشگری توسط تیم‌های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان با همکاری نیروی انتظامی در تالش متوقف شد و پس از انجام تست نمونه‌گیری کرونا توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به خارج از استان هدایت شد.
پس از توقف این گروه غیرمجاز گردشگری که از مبدأ خوزستان و با نقض دستورالعمل‌های بهداشتی در تالش در حال تردد بود و با توجه به اهمیت موضوع، یک تیم تخصصی از سوی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در محل حاضر شد و از تمام مسافران این گروه تست کووید ۱۹ گرفت که خوشبختانه نمونه مثبتی در بین آنها یافت نشد.
تیم‌های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر‌های نوروزی گیلان با انجام عملیات‌های مستمر و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نهاد‌های ذیربط بهداشتی و درمانی، نظارت دقیقی بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های بهداشتی در سفر‌های نوروزی استان گیلان خواهند داشت.
روزبه آلیانی، رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز پیش از این از برخورد با تور‌ها و گرو‌ه‌های غیرمجاز گردشگری در ایام نوروز خبر داده بود.
به گفته او؛ طبق دستور معاون گردشگری کشور مبنی بر برخورد با تور‌ها و گرو‌ه‌های غیرمجاز گردشگری، در ایام نوروز با افرادی خاطی بدون اغماض برخورد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
در این مدت با همکاری نیروی انتظامی و تشکیل تیم‌های نظارتی تمامی گرو‌ه‌ها، تور‌ها و فعالیت‌های مجازی پایش و طبق تبصره ۲ ماده ۷ قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی با تور‌ها و گرو‌ه‌های غیرمجاز برخورد می‌شود.
انتهای پیام/ع