عبدالرضا سلیمانی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به جاذبه ها و ظرفیت های این منطقه در بخش های اقتصادی ، گردشگری ، تفریحی ، توریستی اظهار داشت: شهرداری این شهر تلاش دارد تا با بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی ، زمینه توسعه این منطقه را به شکل مطلوب فراهم سازد.

وی با تاکید بر اینکه از کلیه سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت اجرای طرح های اقتصادی ، گردشگری و توریستی در این منطقه حمایت می شود افزود: به منظور تحقق این امر طرح جامع گردشگری ، توریستی بندرکیاشهر در دست اقدام قرار دارد.

سلیمانی با اشاره به اینکه  با اجرای این طرح زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در جهت اجرای طرح های گردشگری و توریستی به ویژه در مناطق ساحلی فراهم خواهد شد ادامه داد: بندرکیاشهر از کانون های اصلی گردشگری استان گیلان به شمار می رود و اجرای این طرح توسعه و رونق اقتصادی  منطقه را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری بندرکیاشهر خاطر نشان کرد : اجرای بیش از ۳۰ طرح عمرانی ، خدماتی و گردشگری چون لایروبی رودخانه خیابان شهدا و جوی های سطح شهر ، تهیه طرح و نقشه برای احداث بوستان باران ، تعریض پالت های چوبی و بازسازی پل چوبی ، روشنایی برج های نور ، تسطیح و اصلاح شانه های خاکی معابر و  نصب تیرهای چراغ روشنایی ، تهیه طرح و نقشه جهت احداث مجتمع تفریحی ، گردشگری ، تجاری و پارک بازی منطقه کوی شهید رجایی ، آغاز اصلاح هندسی  میدان جدید معلم روبروی بخشداری ، تهیه نقشه و اجرای طرح از منطقه حاشیه سفیدرود به منظور احداث بوستان تفریحی در کوی شهید رجایی ، اجرای عملیات روکش آسفالت در مناطق مختلف شهری از جمله برنامه های در دست اقدام و در حال اجرای  شهرداری بندرکیاشهر است.

شهردار بندر کیاشهر یادآور شد: ساماندهی بازارهای  سنتی و محلی و اجرای طرح های ورزشی و فرهنگی نیز از اولویت  برنامه های شهرداری این شهر است.

به گفته سلیمانی ، اجرای طرح های عمرانی ، فرهنگی  و گردشگری در این منطقه طبق اولویت بندی به انجام می رسد و شهرداری این شهر برای فعالیت های خود برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدتی را تدوین کرده است.

وی در ادامه صدور پروانه های ساختمانی و کسب عوارض را از مهمترین منابع درامدی شهرداری این شهر عنوان و تاکید کرد: مشارکت و تعامل مردم رکن اصلی توسعه بندرکیاشهر به شمار می رود.

شهردار بندرکیاشهر با بیان اینکه برای جلب مشارکت مردم  ، باید اعتماد سازی صورت گیرد افزود: اگر فعالیت های شهرداری منطقه برای مردم ملموس شود از پرداخت به موقع عوارض های نوسازی و  غیره دریغ نخواهند کرد .

سلیمانی با بیان اینکه شهرداری بندرکیاشهر ایجاد درآمد پایدار را با جدیت دنبال می کند گفت: از مردم منطقه انتظار می رود با پرداخت به موقع عوارض نوسازی شهرداری این شهر را برای تحقق اهدافش یاری کنند.

وی به وجود ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر اشاره و خاطرنشان کرد: اسکله ، پل چوبی ، مرداب ، پارک ملی بوجاق ، پارک های ساحلی و جنگلی از جمله مناطق تفریحی و گردشگری بندرکیاشهر است ، ضمن آنکه صید و صیادی یکی از منابع مهم درآمدی مردم این منطقه به شمار می رود.

بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن ۳۲ روستا و حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت دارای در شرق استان گیلان واقع شده است.

شهر بندرکیاشهر حدود ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم