آژانس خبری ریحان:

حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به فعالیت‌های اثرگذار هیات‌های عزاداری استان در دهه اول ماه محرم، اظهار کرد: تعداد ۷۹۳ هیات در استان گیلان دستورالعمل‌های بهداشتی را به درستی رعایت کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۲ هزار عدد ماسک در دهه اول محرم میان هیات‌های مذهبی استان توزیع شده است، تصریح کرد: هیات‌های عزاداری در دهه دوم مانند دهه اول ماه محرم، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد مشکلی برای مردم نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه ۵۰۰ مبلغ و مبلغه به مساجد و هیات‌های مذهبی سراسر استان اعزام شدند، خاطرنشان کرد: اداره‌کل تبلیغات اسلامی گیلان برای مقابله با ویروس کرونا در برگزاری جلسات عزاداری هیات‌های مذهبی همکاری‌های لازم را با ستاد استانی مقابله با کرونا در دهه اول محرم انجام داده است.

مهدوی تاکید کرد: جلسات مختلفی قبل از شروع ماه محرم با هیات‌های مذهبی، مسئولان هیات‌های سیار، هیات‌های زنجیرزنی ثابت، مسئولان برگزاری روضه‌های خانگی و بانوان فرهیخته استان در خصوص چگونگی برگزاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۹۱۸ هیات در سامانه بیرق ثبت‌نام کردند، تصریح کرد: بسیاری از هیات‌های مذهبی در سطح استان مراسم عزاداری دهه اول محرم را پرشور برگزار کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: اداره‌کل تبلیغات اسلامی گیلان برای مقابله با ویروس کرونا در برگزاری جلسات عزاداری هیات‌های مذهبی همکاری‌های لازم را با ستاد استانی مقابله با کرونا در دهه اول محرم انجام داده است.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم