به گزارش آژانس خبری ریحان؛جواد انوری،امروز گفت: صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند در سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند.

او افزود: پیش از این پایان مهلت ثبت نام کارتخوان برای مشاغل پزشکی ۲۳ مرداد اعلام شده بود.

مدیرکل امورمالیاتی گیلان گفت: به موجب بند (ی) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ و تبصره ۲ ماده۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها را وزارت بهداشت – درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر کرده است مکلفند پایانه فروشگاهی را نصب، راه اندازی و استفاده کنند.

جواد انوری افزود: پزشکان و صاحبان حرف برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه کارتخوان به درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی https://tax.Gov.Ir مراجعه کنند.

او گفت: مودیان با مراجعه به این سامانه الکترونیکی وارد سامانه ثبت نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی (کد اقتصادی) شوند و در بخش سایر خدمات با انتخاب گزینه ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت کنند.

مدیرکل امورمالیاتی گیلان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی برای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب ۲ بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرد.