به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یک جریان بددل و بدخواه که متاسفانه در دامن دانشگاه‌ها نیز حضور دارد اصل جهش علمی کشور را که یک واقعیت عیان است، انکار و تلاش می‌کند با القای اینکه هیچ اتفاق علمی مهمی رخ نداده است مردم را دچار تردید و نخبگان را ناامید کند، گفت: جریان علمی کشور طی دو دهه اخیر شتاب گرفته است و به یقین این جریان می‌تواند در بحث اقتصاد مقاومتی، دور زدن تحریم ها و ارتقای تولید ملی اثرگذار باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان توسط نخبگان علمی کشور اداره می‌شود، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان به سرعت در حال رشد کردن هستند و آینده درخشانی را برای عرصه علمی کشور رقم زده‌اند.

وی ادامه داد: جریان بددلی که در مقابل جریان علمی کشور قد علم کرده یک جریان وابسته است و نمی‌خواهد کشور روی پای خودش بایستد و از نخبگان و جوانان پرتوان کشور که می توانند مرزهای علمی کشور را جابجا کنند، حمایت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این جریان در مقوله بروکراسی اداری شدیداً نفوذ دارند و تلاش می کنند که راه  نخبگان را سد کنند، مثلاً برای صدور یک مجوز یک نخبه شش ماه معطل می‌شود در صورتی که یک کار علمی باید به سرعت سر و سامان پیدا کند که این نشان می‌دهد این جریان بددل در بروکراسی ما به شدت نفوذ کرده و جلوی مسائل علمی کشور را می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جریان بددل به خوبی می‌داند که طبق تحولات علمی، کشور می تواند روی پای خود بایستد، تصریح کرد: به اعتقاد بنده این جریان بددل، جریانی نیست که بتواند شتاب علمی کشور را کُند کند، حتی اگر این جریان را کنُد کند نمی‌تواند آن را از بین ببرد.

منبع:خانه ملت

منتظرتان هستیم